POLITIKE

BASHA: DETAJOJMË MARRËVESHJEN, PASTAJ MBYLLIM ÇADRËN

Menjëherë pas daljes nga takimi dhe shtrëngimi i duarve me kryeministrin Edi Rama, kreu i opozitës, Lulzim Basha u ndal për të përshëndetur mbështetësit e PD-së në çadrën e protestës dhe t'u komunikonte marrëveshjen.

ARRIHET MARREVESHJA, RAMA – BASHA SHTRENGOJNE DUART

Ka përfunduar takimi prej më shumë se tre orësh ‘kokë më kokë’, mes kryeministrit Edi Rama dhe kreut të PD-së Lulzim Basha, në Kryesinë e Kuvendit.

KRIZA POLITKE, VASILI: ZGJEDHJET ME 16 KORRIK

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili thotë se paketa McAllister dhe ajo e integruar amerikane është tërësisht dhe e pranueshme për të gjithë. 

KRIZA POLITIKE – DY ORË DISKUTIME NË KRYESI, RAMA DHE BASHA TAKIM KOKË MË...

Kriza politike - Dy orë diskutime në Kryesi, Rama dhe Basha takim kokë më kokë

RAMA NË KRYESINË E KUVENDIT, DËGJON BASHËN TEKSA FLET PËR GAZETARËT

Rama në kryesinë e Kuvendit, dëgjon Bashën teksa flet për gazetarët

DEKLARATA PËR KATOLIKËT, BASHA: FUSHATË DENIGURESE NDAJ MEJE

Deklarata për katolikët, Basha: Fushatë denigurese ndaj meje

RAMA: PD, KOHË DERI NË MESNATË. ZGJEDHJET NË QERSHOR

Rama: PD, kohë deri në mesnatë. Zgjedhjet në qershor

MEDIU DHE DUKA THËRRASIN PARTITË PARLAMENTARE PËR ZGJIDHJEN E KRIZËS

Mediu dhe Duka thërrasin partitë parlamentare për zgjidhjen e krizës

NJËZET PIKAT E PAKETËS “MCALLISTER+” QË RAMA E BASHA KANË NË TRYEZË

Njëzet pikat e paketës “McAllister+” që Rama e Basha kanë në tryezë

LU, DY ORË ME BASHËN, MË PAS TAKIM ME RAMËN

Lu, dy orë me Bashën, më pas takim me Ramën

BOTA