29 C
Shkoder, AL

POLITIKE

DEPUTETJA E SHKODRËS MIMOZA HAFIZI: NUK IA FAL RAMËS, ERDHI KOHA TË KEMI FRIKË

 Deputetja Mimoza Hafizi i kërkon kryeministrit njëkohësisht kryetarit të PS-së të kërkojë ndjesë për skenat e dhunës së ditës së hënë në Tiranë por dhe të incidentit të Elbasanit.

KUVENDI PËRFSHIHET NË DEBATE EDHE PA OPOZITËN, REPLIKA RAMA – DULE

 Debatet në seancën parlamentare kanë vijuar me kryetarin e PBDNJ-së, Vangjel Dule, i cili ka folur për kriminalizim të politikës shqiptare.

KRIJOHET BRENDA PS-së “LËVIZJA PËR DEMOKRACI”

Tetë anëtarë të Asamblesë Kombëtare të PS, kanë krijuar “Lëvizjen për demokraci”.

DETAJE NGA ASAMBLEJA E PARTISË SOCIALISTE

Çfarë po ndodh në mbledhjen me dyer të mbyllura të Asamblesë Kombëtare të PS-së.

MBLIDHET ASAMBLEJA E PS, RAMA: NE 2017-en PS E NDRYSHUAR RRENJESISHT

Është mbledhur paraditen e kësaj të mërkure Asambleja e Partisë Socialiste, në prag të Kongresit që do të mbahet më vonë gjatë marsit.

MANDATI I KOKËDHIMËS, ÇESHTJA SHKON NË KUSHTETUESE

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Mandateve, e cila u mblodh pak më parë për të diskutuar mandatin e deputetit Kokëdhima.

KËSHILLI I MANDATEVE MBLIDHET PËR MANDATIN E KOKËDHIMËS

Këshilli i Mandateve dhe Rregullores diskutoi sot sërish për mandatin e deputetit Koço Kokëdhima.

TË MËRKURËN MBLIDHET ASAMBLEJA E PS-së

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare të mërkurën në orën 12:00.

MBLIDHET KOMISIONI I POSAÇËM PËR REFORMËN NË DREJTËSI

Është mbledhur këtë pasdite Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi.

RAMA FLET PAS PËPLASJES ME BLUSHIN

Kryeministri flet pas përplasjes me deputetin Ben Blushi në mbledhjen e grupit parlamentar socialist.

Na ndiqni

78,959FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA