13 C
Shkoder, AL

POLITIKE

ADEMI: DO TI JAPIM ZHVILLIM VELIPOJËS

KANDIDATJA E PD TAKOHEN BANORËT NË KËTË ZONË TË BASHKISË SË RE SHKODËR. Ti kthejme velipojes vemendjen e duhur, dhe ti japim zhvillimin qe meriton. Me keto fjale I eshte drejtuar banoreve te kesaj zone, kandidatja e partise Demokratike per Bashkine Shkoder zonja Voltana Ademi.

RAMA SHTYN TAKIMIN ME ANETARET E PS SHKODER, ZHVILLOHET NESER

Kryeministri Edi Rama mbledh nesër në orën 09:00 në selinë rozë deputetë dhe anëtarë të PS Shkodër. Kriza politike në Shkodër po mban mbërthyer disa...

KUVEND – BYROJA PËRJASHTON PËR 10 DITË DEPUTETIN NOKA, OPOZITA BRAKTIS SEANCËN

Kuvend - Byroja përjashton për 10 ditë deputetin Noka, opozita braktis seancën

RAMA: NË 4 VJET RRUGËT NUK DO KËRCËNOJNË JETËN E ASKUJT

Ambicja e qeverisë Rama II në lidhje me infrastrukturën është që në 4 vitet e ardhshme rrugët e Shqipërisë do të garantojnë siguri dhe nuk do të kërcënojnë jetën e askujt. Këtë e deklaroi kryeministri Rama gjatë prezantimit të buxhetit për infrastrukturën.

DASHO ALIKO DEBAT NË GJIROKASTËR, IRRITOHET PD-LSI: POLICIA NUK NJEH PRESIDENTIN, KY ËSHTË PUÇ

Debat dhe tensione edhe në Gjirokastër. Policia e rendit nuk ka lejuar përfaqësuesit e PD dhe LSI-së që të futen në ambientet e KZAZ...

KETI BAZHDARI NJË GARANCI PËR ZHVILLIMIN E DUKAGJINIT

BAZHDARI: KEMI GATI PROJEKTET PËR TI DHËNË FRYMËMARRJE KËSAJ ZONE TË HARRUAR. Kadidatja e mazhorances per bashkine e Shkodres Keti Bazhdari ka marre sigurine e bashkepunimit afatgjate me banoret e komunes se Shales pas takimeve te perzemerta dhe bisedave me ta.Nen shoqerine e nje grupi turistesh italiane te apasionuar pas guidave te Rally, zonja Bazhdari ka bere ndalesen e pare ne Breg Lumi, pikerisht ne qendren e komunes.

NISHANI: RAMA E BASHA TË ULEN DHE TË GJEJNË ZGJIDHJE, OFROJ MBËSHTETJE

Nishani: Rama e Basha të ulen dhe të gjejnë zgjidhje, ofroj mbështetje

ORGANET E VETTINGUT, ONM NIS SHQYRTIMIN E 101 KANDIDATËVE

Organet e Vettingut, ONM nis shqyrtimin e 101 kandidatëve. Për 27 vende aplikuan 164 persona

PËRFUNDON MBLEDHJA, BURIMET: IKIN KATËR MINISTRA

Ka përfunduar pak minuta më parë mbledhja e kryeministrit Rama më koorodirnatorët për ndryshime në qeveri.

BALLIU I PD-SË: JEMI GATI TË BËJMË ÇDO GJË PASI NUK PO LUFTOJMË PËR...

Ish-deputeti i PD-së, Klevis Balliu duke folur nga zona e Astirit krahë banorëvë të kësaj zone ka komentuar edhe vijushmërinë e qëndrimeve që do...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA