28 C
Shkoder, AL

POLITIKE

REFORMA NË DREJTËSI FUTET NË KALNEDARIN 3 JAVOR NË KUVEND

Reforma në drejtësi futet në kalendarin 3 javor të punimeve të Kuvendit dhe fund qershori parashikohet si afati i mundshëm për miratimin e saj.

BERISHA PËR RAMËN: ÇOJENI NË PSIKIATRI SKIZOFRENIN

Statusi i plotë i ish-kryeministrit Berisha në Facebook:

EDUART NDOCAJ DO TË LARGOHET NGA GRUPI PARLAMENTAR SOCIALIST

Eduart Ndocaj do të largohet nga grupi parlamentar socialist dhe Partia Demokristiane.

BERISHA: OPOZITA MIRATOI MBREME REFORMEN

Ish-kryeministri Sali Berisha, në përfundim të mbledhjes së grupit parlamentar të PD, ka folur për motivet e dështimit të takimit të djeshëm mes Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

SHQIPERI – GREQI, DY MINISTRAT NE KONFERENCE PER SHTYP

Ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ndodhet në një konferencë me homologun grek Nikolas Kotzias.

REFORMA NE DREJTESI, SOT HIDHEN “PIKETAT”

Edi Rama dhe Lulzim Basha pritet të takohen sot në orën 17:00 në Pallatin e Kongreseve, për të disktuuar mbi dy reforma të rëndësishme, të drejtësisë dhe zgjedhjet.

MINISTRI GREK NE TIRANE, PRITET ME PROTESTA

Në prag të vizitës së ministrit të Jashtëm grek, Nikos Kotzias, në Tiranë, shoqata “Çamëria” ka organizuar një protestë para Ministrisë së Jashtme.

MOGHERINI: MIRATONI REFORMËN NË DREJTËSI

Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Europian, Federica Mogherini ka reaguar përmes një deklarate zyrtare  mbi reformën në drejtësi në Shqipëri.

AMABASADORI ITALIAN, REFORMA NË DREJTËSI DOMOSDOSHMËRI

 Politika shqiptare duhet të jetë e ndjeshme ndaj reformave ashtu sic janë edhe vendet anëtare të Bashkimit Europian.

REFORMA NE DREJTESI, NJE TELEFONATE NGA SHBA NE PD

Një komunikatë e orëve të mbrëmjes së të premtes, nga Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, ka bërë të ditur mbi një komunikim telefonik mes ndihmëssekretares së Shtetit për Çështjet Europiane dhe të Euroazisë, Victoria Nuland, dhe kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA