33 C
Shkoder, AL

POLITIKE

DETAJE NGA ASAMBLEJA E PARTISË SOCIALISTE

Çfarë po ndodh në mbledhjen me dyer të mbyllura të Asamblesë Kombëtare të PS-së.

MBLIDHET ASAMBLEJA E PS, RAMA: NE 2017-en PS E NDRYSHUAR RRENJESISHT

Është mbledhur paraditen e kësaj të mërkure Asambleja e Partisë Socialiste, në prag të Kongresit që do të mbahet më vonë gjatë marsit.

MANDATI I KOKËDHIMËS, ÇESHTJA SHKON NË KUSHTETUESE

Ka përfunduar mbledhja e Këshillit të Mandateve, e cila u mblodh pak më parë për të diskutuar mandatin e deputetit Kokëdhima.

KËSHILLI I MANDATEVE MBLIDHET PËR MANDATIN E KOKËDHIMËS

Këshilli i Mandateve dhe Rregullores diskutoi sot sërish për mandatin e deputetit Koço Kokëdhima.

TË MËRKURËN MBLIDHET ASAMBLEJA E PS-së

Partia Socialiste do të mbledhë Asamblenë Kombëtare të mërkurën në orën 12:00.

MBLIDHET KOMISIONI I POSAÇËM PËR REFORMËN NË DREJTËSI

Është mbledhur këtë pasdite Komisioni i Posaçëm për Reformën në Drejtësi.

RAMA FLET PAS PËPLASJES ME BLUSHIN

Kryeministri flet pas përplasjes me deputetin Ben Blushi në mbledhjen e grupit parlamentar socialist.

RAMA PERFUNDON TAKIMIN NE BASHKI, FLET PER PERMBYTJET DHE STADIUMIN

Kryeministri Edi Rama ka perfunduar rreth ores 11:30, takimin ne Bashkine e Shkodres mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kryetares se Bashkise Voltana Ademi.

BASHA REAGON NË FACEBOOK, PAS RAPORTIT TË DASH-it

"Shqipëria, një burim kryesor i prodhimit të marijuanës"

MOHIMI I VIZAVE NGA SHBA, MANJANI: GATI PROCEDURAT PER SHKARKIM TE GJYQTAREVE

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka reaguar këtë të enjte pas deklaratës së ambasadorin amerikan, Donald Lu, për mohimin e vizave për gjyqtarët e korruptuar.

Na ndiqni

79,002FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA