23 C
Shkoder, AL

POLITIKE

TONIN MARINAJ, TAKOHET ME BANORËT TË KOMUNËS KASTRAT

KANDIDATI I PS, TAKOHET ME BANORËT NË BAJZË DHE NË GORAJ. Mbeshtetje per projekte, por nga ana tjeter edhe besim per nje fitore te sigurte ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Me kete fryme ka vijuar takimet kandidati I PS ne Bashkine Malesie e Madhe Tonin Marinaj. Ai eshte takuar me banoret ne Bajze ku ka garantuar se jane gati projektet pe rinvestime madhore ne Malesine e Madhe.

TONIN MARINAJ, TAKOHET ME BANORËT TË KOMUNËS KASTRAT

KANDIDATI I PS, TAKOHET ME BANORËT NË BAJZË DHE NË GORAJ. Mbeshtetje per projekte, por nga ana tjeter edhe besim per nje fitore te sigurte ne zgjedhjet e 21 Qershorit. Me kete fryme ka vijuar takimet kandidati I PS ne Bashkine Malesie e Madhe Tonin Marinaj. Ai eshte takuar me banoret ne Bajze ku ka garantuar se jane gati projektet pe rinvestime madhore ne Malesine e Madhe.

ARDIAN HYSA KANDIDAT ZYRTAR I PSD NË MALËSINË E MADHE

KOLEGJI ZGJEDHOR DETYRON KQZ TA REGJISTROJË PËR ZGJEDHJET E 21 QERSHORIT. Kolegji Zgjedhor i jep të drejtën Ardian Hysës për të qenë kandidat i partisë social-demokrate në zgjedhjet e 21 qershorit për Bashkinë e re të Malësisë së Madhe. Në këtë mënyrë edhe në rrugë zyrtare kandidati Hysa i bashkangjitet dy kandidatëve të tjerë Tonin Marinaj të PS dhe Anton Kokaj të PD në Malësinë e Madhe.

BUSHATI HAP MASIVISHT DYERT PËR KANDIDATIN GJOKË LLESHI

BANORËT TË ZHGËNJYER DUAN NDRYSHIMIN: VOTOJMË KANDIDATIN E PS. Bushati ka hapur dyert masivisht për të mirëpritur kandidatin e PS për Bashkinë Vau Dejës Gjokë Lleshi.

MALI I JUSHIT, BANORËT NË MBËSHTETJE TË PD-së

ZEF HILA: SË BASHKU KEMI BËRË SHUMË, KEMI ENDE PUNË PËRPARA. Mali i Jushit, ka garantuar mbeshtetjen e plote per kandidatin e Partise Demokratike Zef Hila. Banoret kane pritur me entuziazem kandidatin e Partise Demokratike per BAshkine Vau Dejes, Zef Hila duke I dhene mbeshtetjen maksimale. Vete kandidati Hila, gjate fjales se tij ka deklaruar se investimet ne kete zone do te vijojne edhe me teper ne sherbim te qytetareve.

EKO MENDJE KËRKESË PARTIVE PËR HEQJEN E FLAMUJVE

“SHTONI HAPËSIRAT E GJELBËRTA, MOS NA BLLOKONI DIELLIN”. Organizata ambjentaliste Eko Mendje nepermjet nje kerkese drejtuar tre partive politike kryesore ne Shkoder kerkon edhe ne emer te shoqerise civile heqjen e flamujve politike nga hapesirat publike te qytetit.

BEQAJ DHE BECI NË DAJÇ, MBËSHTESIN KETI BAZHDARIN

BANORËT PRESIN ME ENTUZIAZËM KANDIDATËN E MAZHORANCËS, BESIM TEK FITORJA. Kandidatja e mazhorances Keti Bazhdari ne kuader te turit te takimeve qe po zhvillon ne te gjitha zonat e Bashkise se Re Shkoder, eshte takuar edhe me banore te komunes se Dajcit e konkretisht ne fshatin Mushan .

PARTIA DEMOKRATIKE HEDH POSHTË AKUZAT E PS

PD: QYTETARËT E DINË SË KUSH VENDOSI FLAMUJT NË SHKODËR. Ne, Partia Demoratike Shkoder duke e ndjere si nje detyrë morale, jemi ketu ne kte komunikate per shtyp per te sqaruar mbare opinionin publik per te hedhur poshte nje here e mire akuzat e paverteta e qesharake qe PS – ja po ben ndaj kandidatëve tonë dhe Partise Demokratike. Ju rikujtojme qe jemi ne PD –ja qe kemi denoncuar disa here rradhazi shkeljet ligjore ne vazhdimesi nga ana e Partise Socialiste, duke u bere thirrje atyre qe te respektojne ligjin ne te mire të fushatës elektorale e të proçesit zgjedhor, por ju ne vazhdimesi keni shkelur dhe vazhdoni te shkelni cdo dite Kodin Zgjedhor .

KETI BAZHDARI MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE NË VELIPOJE

BAZHDARI: VELIPOJA NJË QYTET I DYTË JO FANTAZËM, GATI PROJEKTET KONKRETE. Ne Komunen e Velipojes, banoret e kane ndare mendjen per zgjedhjet e 21 Qershorit, per ti besuar projektit te candidates se mazhorances Keti Bazhdari. Kjo e fundit e shoqeruar edhe nga deputete te qarkut te Shkodres dhe stafi I punes jane takuar me banore te kesaj komune ne plazhin e Velipojes.

PALOKA: OSBE TË MONITOROJË DHUNËN NDAJ OPOZITËS

KREU I GRUPIT PARLAMENTAR DEKLAROI SE SHTETI HESHTI NDAJ NGJARJES NE VAU DEJËS.

Na ndiqni

75,506FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA