POLITIKE

META DARKON ME HARADINAJN NË DURRËS, KRYEMINISTRI: QËNDRIME UNIKE ME PRESIDENTIN

Presidenti Ilir Meta mbrëmjen e djeshme ka darkuar me kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj në Durrës. Meta dhe Haradinaj kanë diskutuar për marrëdhëniet mes...

‘MEÇOLLARI” IMAMI: E SHPËTOI PS NË GJYQ, BASHA MBRON RAMËN

Ish ministri-i Mbrojtjes Arben Imami, nëpërmjet një njoftimi për shtyp ka reaguar sot në mbrëmje lidhur me përfshirjen e funksionarit të lartë të ushtrisë...

META PËRSHENDET MARRËVESHJEN DHE URON KURTIN: ARRITJE SA MË TË MËDHA NË TË MIRË...

Presidenti Ilir Meta përshëndet arritjen e marrëveshjes mes Albin Kurtit dhe Isa Mustafës për bashkëqeverisje. Në një postim në facebook, Meta thotë se një qeverisje...

DITMIR BUSHATI: S’JAM KANDIDATI, S’KAM AMBICIE LOKALE

Pas deputetes Izmira Ulqinaku e cila një ditë më parë tha se nuk do të jetë ajo kandidatja për bashkinë Shkodër në radhët e...

DEBATE TEK ‘SHËNDETËSIA’/ PD: TË DORËHIQET XHAFAJ, PS: PO BËNI PUÇ SI NË VITIN...

Mbledhja e Komisionit të Shëndetësisë është shoqëruar me debate të ashpra për shkak të çështjes ‘Xhafaj’. Përfaqësuesit e opozitës kanë kërkuar dorëheqjen e ministrit të...

TE HENEN RINIS ZYRTARISHT PARLAMENTI

Deputetët i japin sot zyrtarisht fund pushimeve pasi nesër rinis Parlamenti. Edhe pse më 30 gusht u thirr seanca e jashtëzakonshme ku u miratua ligji i rivlerësimit të gjyqtarëve dhe prokurorëve, sesioni i shtatë i legjislaturës së tetë çelet zyrtarisht më 5 shtator.

GJOKË ULDEDAJ NIS FUSHATËN NGA HAJMELI

Kandidati për deputet i Partisë Demokratike Gjokë Uldedaj, ka nisur nga Hajmeli takimet me banorët e zones në kuadër të fushatës elektorale te 25 Qershorit.

MANASTIRLIU: MË SHUMË QYTETARË PO BËJNË KONTROLLIN PARANDALUES. ÇFARË NA THONË TË DHËNAT PËR...

Nga foltorja e Kuvendit, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka folur për ecurinë e deritanishme të Kontrollit Mjekësor Bazë si dhe ka hedhur poshtë...

ASAMBLEJA E OKB-SË, BUSHATI TAKON KOTZIAS DHE HAHN

Punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara, ndër të tjera shërbejnë edhe për takime mes delegacioneve. Një i tillë ishte dhe ai mes ministrit Ditmir Bushati dhe homologut të tij grek Nikos Kotzias. Ka qenë vetë ministri për Europën dhe Punët e Jashtme, i cili ka publikuar një foto me homologun grek.

KOMISIONERI HAHN, JAVËN E ARDHSHME NË TIRANË

Komisioneri për Zgjerimin në Bashkimin Europian, Johannes Hahn, lajmëroi nga Samiti i BE për Ballkanin Perëndimor në Londër se do të vizitojë Tiranën javën...

BOTA