28 C
Shkoder, AL

POLITIKE

RAMA THA QË NUK KANË BASHKEPUNIM, REAGON VOLTANA ADEMI

Kryetarja e Bashkise Shkoder Voltana Ademi reagon pas akuzave te kryeministrit Edi Rama qe bashkia e Shkodres nuk bashkepunon me platformen e bashkeqeverisjes. Ademi: Deklaratat...

VRASJA E EKSTREMISTIT GREK, ISH-MINISTRI I JASHTËM: TË NJËJTËN GJË DO TË BËNTE EDHE...

Për vrasjen e ekstremistit grek, Konstantinos Kaçifas, ka reaguar edhe ish-ministri i Jashtëm, Theodoros Pangalos. Në një lidhje direkte për televizionin SKAI ai u shpreh...

RAMA: HIDHNI NJË SY PAS NË TIRANËN E SHKUAR DHE SHIHNI NDRYSHIMIN SI NATA...

Kryeminsitri Edi Rama i ka kërkuar qytetarëve në takimin prezantues të kandidaturës së Erion Veliajt për bashkinë e Tiranës në një mandat të dytë,...

RAMA NE SHBA, PERULET PARA HERONJVE AMERIKANE PRANE VARREZAVE

Kryeministri Edi Rama dhe Gjeneral Bradley A. Becker, Komandant i Përgjithshëm i Ushtrisë Amerikane së Distriktit Ushtarak të Washingtonit kanë marrë pjesë në një ceremonie nderi të Forcave të Armatosura ku kanë vendosur kurora me lule në varrin e ushtarit të panjohur në Arlington të Varrezave Kombëtare.

RAMA: NUK KA DEBAT ME AKTORËT DUHET APO NUK DUHET TEATËR I RI, S’ËSHTË...

Kryeministri Edi Rama ka mbyllur debatin për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar. Duke e konsideruar një mjedis publik, ai tha se teatri nuk...

VETTINGU, KUSHTETUESJA: SHPËTOJNË TË DORËHEQURIT!

Dorëheqja e Adriatik Llallës nga mundësia për t’u emëruar gjyqtar në Gjykatën e Apelit, do të thotë ndërprerje e menjëhershme e procesit të Vetingut ndaj tij.

ECEJAKET E POLITIKËS SHQIPTARE NË 2014-tën

RRUGA QË NISI NGA STATUSI DHE PËRFUNDOI MË DIALOGUN E PALËVE .Viti 2014 nisi me një ngjarje shume të rëndësishme që do të mbetet në histori, mbledhjen e përbashkët të qeverisë Shqipëri- Kosove që u zhvillua më 11 janar në Prizren .

AMBASADA E SHBA NË TIRANË: APLIKONI PËR ORGANET E DREJTËSISË

Ambasada e SHBA në Tiranë: Aplikoni për organet e Drejtësisë

VOLTANA ADEMI I KËRKOI NDËRHYRJE PËR FAMILJET NË MJERIM, RAMA I PËRGJIGJET ME NJË...

Kryeministri Rama e ka nisur diten e sotme me pamje te ures se lumit Buna ne Shkoder te rikonstruktuar.Permes nje video te postuar ne Facebook, kreu i qeverise thote se investimet jane fokusuar tek ura e Bunes, punimet per unazen e re te Vaut te Dejes si dhe te rruges se re turistike Shkoder-Velipoje.

RAMA MBËRRIN NË PARLAMENTIN GJERMAN, JA PERSONI I PARË QË TAKON/ VIDEO

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur këtë mesditë në Bundestagun gjerman, shoqëruar nga kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla. Rama është pritur në hyrje...

Na ndiqni

77,012FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA