16 C
Shkoder, AL

POLITIKE

BERISHA: PIKTORI DËSHTAK, FALIMENTIMI I EKONOMISË

Statusi i plotë i Berishës në Facebook:

RAMA I PËRGJIGJET BASHËS: KAPJA E DREJTËSISË, PËRRALLË ME GOGOL

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur përmes një statusi në Facebook deklaratës më të fundit të kreut të opozitës për reformën në drejtësi.

AKUZAT E AHMETAJ PËR PROGRAMIN, PD: MINISTRI SHPIF

Pas deklarateve të Ministrave të Financave Arben Ahmetaj, kundër programit ekonomik të opozitës reagoi Partia Demokratike.

BASHA: PA REKOMANDIMIN 88 S’KA VOTË OPOZITARE

Kreu i PD, Lulzim Basha ka reaguar një ditë pas kritikave të ambasadorit Donald Lu në lidhje me reformën në drejtësi.

PËRJASHTOHET DEPUTETI I LSI-së, KUNDËRSHTOI REFORMËN NË DREJTËSI

Grupi parlamentar i LSI ka përjashtuar deputetin Përparim Spahiu për shkak të qendrimit kundër lidhur me Reformën në Drejtësi.

VETINGU NË DREJTËSI, LSI PËRJASHTON DEPUTETIN SPAHIU

 Grupi parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim ka përjashtuar këtë të hënë nga radhët e tij deputetin Përparim Spahiu.

BARDH SPAHIA NË SHBA, TAKOHET ME DREJTUES TË LARTË

 Drejtuesi i Departamentit të Emigracionit dhe Diasporës, Bardh Spahia zhvilloi një vizitë në SHBA

MIMOZA HAFIZI PARAQET NISMËN PËR NDRYSHIMET KUSHTETUESE

 Deputetja socialiste Mimoza Hafizi paraqiti sot një listë me firmat 10 e deputetëve të majtë e të djathtë që mbështesin një nismë ligjore për ndryshimin e Kushtetutës.

VETINGU, LSI PERJASHTON DEPUTETIN

Sikundër dhe pritej, Partia Lëvizja Socialiste për Integrim ka përjashtuar nga grupi i saj parlamentar deputetin Përparim Spahiu.

NISMA PER NDRYSHIMET KUSHTETUESE, JA DEPUTETET

Kam kënaqësinë që në emrin e një grupi deputetësh, të shpall nismën për dy ndryshime të rëndësishme në Kushtetutën e vendit, përmes projektligjit bashkëlidhur.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA