POLITIKE

BASHA LETËR RAMËS: PRANOJE DHE TI ‘MCALLISTER PLUS’. RAMA-BASHËS: MOS FOL NË EMËR TË...

Ngërçi, Basha letër Ramës: Pranoje dhe ti 'McAllister plus'. Rama-Bashës: Mos fol në emër të SHBA,mos u fshih pas McAllister

PS: KOALICIONI OPOZITAR PO ABUZON MEDIATIKISHT

Partia Socialiste shpreh keqardhjen per abuzimet mediatike te te ashtuquajturit koalicion opozitar, me nje proces shume serioz dhe delikat perpjekjesh per ta kthyer Partine Demokratike ne rrugen e arsyes.

VASILI: BOLL ME KËTË TEATËR, PËRGJEGJËS ATA QË NUK MBËSHTESIN PAKETËN MCALLISTER

Edhe kryetari i LSI, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje me situatën politike që vendi është përfshirë në 24 orët e fundit, pas rihapjes së negociatave. Në një deklaratë për mediat, Vasili thotë se LSI i qëndron pikë për pikë pikë kompromisit të z. McAllister dhe të mbështetur nga z. Fleckenstein dhe nuk ka nevojë të diskutohet më. Ai thotë se duhet ti jepet fund këtij teatri jo transparent duke theksuar se kush nuk pranon paketën McAllister do të mbajë përgjegjësi.

NEGOCIATAT, OPOZITA: PRANUAM PAKETËN MCALLISTER PLUS, RAMA REFUZOI

Koalicioni opozitar përmes një deklarate për median thotë se Rama është ai që ka rrëzuar propozimin e integruar të Mc Allister Plus dhe nuk e pranon dhe jo opozita. Njoftimi për shtyp përmban 16 pika dhe në të fundit shpreh bindjen se partnerët tanë strategjikë do të mundësojnë pranimin edhe nga z.Rama të propozimit të integruar McAllister Plus për zgjidhjen e krizës politike, e cila është pranuar nga opozita.

1. Me 15 maj 2017 në orën 14.45, Kryetari i Partisë Demokratike dhe 6 kryetarët e partive parlamentare opozitare pritën në një takim Ndihmës Zëvendësekretarin e Shtetit z. Hoyt Yee të shoqëruar nga Ambasadori i SHBA në Tiranë Z. Donald Lu, në selinë e Partisë Demokratike.

BRAÇE SULMON BASHËN: GËNJESHTRAT TË JANË KTHYER NË HALL, MASHTROVE ALEATËT

Deputeti i PS, Erion Braçe ka sulmuar kreun e PD, Lulzim Basha në lidhje me atë që po diskutohet për arritjen e një marrëveshje. Në një postim në rrjetet sociale, Braçe thotë se Basha ka gënjyer të gjithë dhe tani gënjështrat i janë kthyer në hall. Braçe thotë se kreu i PD, ka gënjyer në mënyrë të veçantë aleatët duke i lënë ata jashtë procedurave zgjedhore. Deputeti socialist thotë zbulon gjithashtu se Bash aka gënjyer edhe për datën e zgjedhjeve pasi në të dyja paktet nuk ka asnje rresht per shtyrjen e zgjedhjeve.

MESILA DODA, RAMËS E BASHËS: BURRA SI KALAMAJ, NA E SHPIFËT!

Deputetja e PDIU, Mesila Doda ka reaguar ne lidhje me ngerçin politik dhe levizjet e fundit te kryeopozitarit Basha dhe Kryeministrit Rama per te arritur nje marreveshje.Me ane te nje statusi ne Facebook, Doda shkruan se te dy liderat po sillen si kalamaj ku ne te vertete duhet te tregojne se jane burra shteti.

BYLYKBASHI: ZGJEDHJET MUND TË ZHVILLOHEN EDHE PAS 9 SHTATORIT

Deputeti i PD, Oerd Bylykbashi ka bërë një shpjegim për datën e zgjidhjeve. Në një postim në facebook, Bylykbashi sqaron se zgjedhjet mund të zhvillohen edhe pas datës 9 shtator. Ai thotë se data e caktuar nga presidenti për mbajtjen e zgjedhjeve është një datë ligjore dhe jo kushtetuese.

RAMA NIS DITËN ME KËTË FOTO, JA MESAZHI QË PËRCJELL

Ashtu si çdo mëngjes, kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me një tjetër mesazh për gjithë ndjekësit e rrjeteve sociale.

BASHA-ALEATËVE: RAMA ËSHTË TËRHEQUR NGA PAKETA MCALLISTER

S'ka marrëveshje për ngërçin politik, shkak data e zgjedhjeve

NUK KA NEGOCIATA, VETËM NDËRMJETËSIMI I LU NË PRITJE TË BASHËS

Nuk ka negociata, vetëm ndërmjetësimi i Lu në pritje të Bashës

BOTA