8.7 C
Shkoder, AL

POLITIKE

FORMULARËT E VETËDEKLARIMIT, KQZ-ja MBLIDHET NESËR

Komisioni Qendror i Zgjedhje do të mblidhet ditën e nesërme në orën 11:00 për të verifikuar deklarimin e formularëve të vetëdeklarimeve për funskionarë publike, deputetë, kryetar bashkia, por edhe këshilltarë bashkiak.

REFORMA NË DREJTËSI, BASHA KA DIÇKA PËR TË THËNË PËR RAMËN

Nuk kaloi shumë nga marrëveshja historike në parlament për Reformën në Drejtësi, dhe Edi Rama shfaqet tërë entuziazëm sikur ka zbuluar një vatër të re konflikti.

BE-SHBA KËRKOJNË MIRATIMIN SA MË TË SHPEJTË Ë SHTATË LIGJEVE PËR REFORMËN NË DREJTËSI

Bashkimi Europian së bashku me Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kërkuar miratimin e shpejtë të 7 ligjeve, dhe të parin ligjin e vlerësimit, të “Veting-ut), në mënyrë që të përshpejtohet zbatimi i paketës së Reformës në Drejtësi.

BASHA PËR ‘VOA’: LIGJET NUK MUND TË MIRATOHEN TANI

Kryetari i PD, Lulzim Basha nga SHBA tha se ligjet qe shoqërojnë reformën në drejtësi nuk mund të miratohet tani, pasi shkelet kushtetuta.

BYLYKBASHI: MIRATIMI I LIGJEVE KËTË JAVË, PROVOKIM POLITIK

Nënkryetari i Komisionit për Reformën në Drejtësi, Oerd Bylykbashi ka reaguar pas deklaratës së Kryetarit të Komisionit Fatmir Xhafaj, i cili shprehet se ftesa per konsensus i nervozon perfaqesuesit e mazhorances.  

BERISHA PËR XHAFËN: FATMIR DROGA, FESTË PËR DËSHTIMIN E DREJTËSISË

Statusi i plotë i Berishës në Facebook:

PD-ja: ANULOJMË KONCESIONIN E RRUGËS SË KOMBIT KUR TË VIJMË NË PUSHTET

Përmes një deklarate nga selia blu, deputetja Jorida Tabaku ka deklaruar se PD do ta anulojë konçensionin e Rrugës së Kombit sapo të vijë në pushtet.

MIRATIMI I REFORMËS, RAMA: EPOKË E RE PËR BIZNESIN

Kryeministri i vendit Edi Rama teksa ka folur nga aktiviteti i realizuar për 25 vjetorin e krijimit të BERZH në Shqipëri, ka folur për Reformën në Drejtësi, ku ka thënë se miratimi i saj është një epokë e re e cila i hapet jo vetëm Shqipërisë, por edhe biznesit dhe investitorëve të huaj që mund të investojnë në Shqipëri.

META PËR “VOA”: U BINDA PËR REKOMANDIMIN 88 PASI TAKOVA BASHËN

Kreu i Kuvendit, Ilir Meta, po flet nga Filadelfia për “Zërin e Amerikës.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA