14 C
Shkoder, AL

POLITIKE

NIKO PELESHI: REFORMA NË DREJTËSI ËSHTË PREMTIM I PS-së

"Reforma në drejtësi është premtim i PS-së, po presim konsensusin."

BLUSHI: KUSH DËMTON SHQIPËRINË QUHET RILINDAS

 Ben Blushi ka thënë se në Shqipëri sa më shumë i dëmton interesat kombëtare, aq më lart ngrihesh në piedestal.

ZGJEDHJET E 2017-ës, PS E VERIUT NIS ANGAZHIMIN

 2017-ta po afron, dhe selia roze ka ndezur motoret e organizmit te kesaj force politike, me nje qellim te vetem, ate te fitores.

ZGJEDHJET E 61 DEGËVE, JA EMRAT NË QARKUN SHKODËR

 Kryesia e re e Partisë Socialiste miratoi në mbledhjen e saj të parë një udhëzim, sipas të cilit do të zhvillohen zgjedhjet brenda partisë për zgjedhjen e 61 krerëve të degëve.

ZGJEDHJET E 2017-es, PS NIS RIORGANIZIMIN NE VERI

2017-ta po afron, dhe selia roze ka ndezur motoret e organizmit te kesaj force politike, me nje qellim te vetem, ate te fitores.

TRE ISH-PRESIDENTËT LETËR METËS: PRESIDENTI TË ZGJIDHET NGA POPULLI

Tre ish-presidentët e Republikës së Shqipërisë, Rexhep Mejdani, Alfred Moisiu dhe Bamir Topi i kanë dërguar një letër kreut të Kuvendit, Ilir Meta për reformën në drejtësi.

SHTYHEN TAKIMET ME GRUPET PARLAMENTARE, REAGON AMBASADA E SHBA-ve

Ambasada e SHBA-së reagon në lidhje me shtyrjen e takimeve me grupet parlamentare PS, LSI dhe PD.

REFORMA NE DREJTESI, RAMA: E VOTOJME QE SOT ; BASHA: TI MASKECJERRE ME FRROKET...

Pas apelit të fortë të ambasadorit amerikan në Tiranë, Donald Lu, reagon edhe kryeministri Edi Rama, i cili thekson se koha e ballos me maska po mbaron.

DREJTESIA, AMBASADORET MBLEDHIN KOMISIONIN

SHBA dhe BE i kanë kërkuar klasës politike që të përfundojë brenda qershorit reformën në drejtësi.

BASHA: EKONOMIA NË SHQIPËRI, ÇDO DITË E MË KEQ

Kreu i PD, Lulzim Basha tha se përgjegjësia e tij dhe e forcës politike që ai drejton është që të formulojë rrugët për ta nxjerrë vendin nga kjo situatë e keqe kriminale, siç e quan ai.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA