28 C
Shkoder, AL

POLITIKE

PS: MITINGU I VOLTANA ADEMIT NJË TAKIM PA IDE DHE VIZION

SIPAS SELISË ROZË, AJO NJE SHFAQJE  E STERPERSERITUR DEMODE  E MITINGJEVE TE KETYRE 25 VJETEVE.http://www.youtube.com/watch?v=l-E4LZvAWvQ

KETI BAZHDARI NJË GARANCI PËR ZHVILLIMIN E DUKAGJINIT

BAZHDARI: KEMI GATI PROJEKTET PËR TI DHËNË FRYMËMARRJE KËSAJ ZONE TË HARRUAR. Kadidatja e mazhorances per bashkine e Shkodres Keti Bazhdari ka marre sigurine e bashkepunimit afatgjate me banoret e komunes se Shales pas takimeve te perzemerta dhe bisedave me ta.Nen shoqerine e nje grupi turistesh italiane te apasionuar pas guidave te Rally, zonja Bazhdari ka bere ndalesen e pare ne Breg Lumi, pikerisht ne qendren e komunes.

BANORËT E PALLATEVE NË VAU DEJËS, MBËSHTESIN ZEF HILËN

PARTIA DEMOKRATIKE MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE, PËR ZHVILLIMIN E ZONËS. Kjo ka qene pritja qe i kane rezervuar kandidatit te Partise Demokratike, Zef Hila banoret e pallateve ne Vau Dejes. Mes entuziazmit dhe garancisë për fitore, banoret kane shprehur bindjen se vota ne 21 Qershor do te jete për Partine Demokratike dhe kandidatin Zef Hila.

ZGJEDHJET, DY KANDIDATET FLASIN PËR ROLIN E GRAVE

ADEMI – BAZHDARI: GRATË KANË NJË ROL TË RËNDËSISHËM NË SHOQËRI.

ZGJEDHJET, PËRFAQËSIMI I GRAVE NË POLITIKË

AMBASADORJA E HOLANDËS MERR PJESË NË FORUMIN E ORGANIZUAR NË SHKODËR. Ambasadorja e Holandës në vendin tonë, ka qënë e ftuar në furimin e mbajtur në Shkodër për përfaqësimin e grave në zgjedhjet e 21 Qershorit. Ambasadorja e Hollandës, ka folur për përfaqësimin e grave në politikë.

PS SHKODËR: NUK BEJMË FUSHATË ME FËMIJË

SELIA ROZË I QUAN TRILLIME AKUZAT E KREUT TË PD ÇOBAJ.

TOM DOSHI RIKTHEHET NË FUSHATË, MBËSHTET GJOKË LLESHIN

DEPUTETI I SHKODRËS: PABESI NGA RAMA, U PËRJASHTOVA PËR ILIR METËN. Për herë të parë që pas përjashtimit nga grupi parlamentar i partisë socialiste deputeti i Shkodrës Tom Doshi rikthehet për të bërë fushatë elektorale. Nga Bushati, në mbështetje të kandidatit të PS për bashkinë Vau Dejës Gjokë Lleshi deputeti Doshi e quajti pabesi komplotin për vrasjen e tij.

PD:STOP,MOS PËRDORNI FËMIJËT

PS,PO SHFRYTËZON ADMINISTRATËN SHTETËRORE PËR FUSHATE.http://www.youtube.com/watch?v=xSkDxaQCfw8

KETI BAZHDARI: SHKODRA DO KETË INVESTIME TË MËDHA

KANDIDATJA E PS MERR MBËSHTETJEN E BANORËVE TË LAGJES “PERASH”. Premtimet që janë në program do të kthehen në një realitet. Kështu u shprehën dy deputetët e PS të Qarkut Shkodër Mimoza Hafizi dhe Namik Kopliku gjatë një takimi të kandidates së koalicionit të majtë për Bashkinë Shkodër Keti Bazhdari në lagjen “Perash”.

PD ÇEL FUSHATËN ELEKTORALE NË SHKODËR

ADEMI: KËRKOJ MBËSHTETJE, PREMTOJ NDERSHMËRI. Partia Demokratike Shkoder ka hapur zyrtarisht fushaten eleketorale per zgjedhjet e 21 qershorit.Kandidatja e djathte per bashkine Shkoder ka shpalosur programin e saj mes mijerave perkrahsve dhe perfaqesuesve me te larte te kesaj partie deputete Jozefina Topalli dhe Helidon Bushati.

Na ndiqni

77,009FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA