16 C
Shkoder, AL

POLITIKE

BUSHATI: SHTIMI ANTARËSISË NË PS? SHQIPËRIA NË RRUGËN E DUHUR

 “Shqipëria është në rrugën e duhur”. Kështu shprehet ministri i jashtëm Ditmir Bushati, njëkohësh edhe i deleguari i PS në procesin e riorganizimit të socialistëve në Shkodër i pyetur për shtimin e antarsisë në këtë forcë politike siç kërkon kreu i saj Edi Rama.

PERJASHTIMI I BERISHES, REAGON KREU I PD

Përjashtimi i ish-kryeministrit Sali Berisha nga parlamenti me 10 ditë, është shenjë e krizës së rëndë ku gjendet Edi Rama me të tijtë. Kjo krize ka arritur në nivelin ku nuk përballojnë më debat, nuk kanë argumenta, kapen në flagrancë nga faktet e dëshmitë që provojnë krimin dhe korrupsionin e tyre dhe ju ka mbetur te tregojnë vetem kartonat në byro.

NIS NE TIRANE, NE ASAMBLEJA PARLAMENTARE E NATO-s

Në Pallatin e Kongreseve nisi punimet Asambleja Parlamentare e NATO-s, e para e këtij lloji që zhvillohet në vendin tonë. Fjalën e hapjes, ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati, në rolin e mikpritësit zgjodhi që ta mbajë në shqip.

BYROJA PERJASHTON 10 DITE BERISHEN NGA KUVENDI

Ka përfunduar mbledhja e Byrosë Parlamentare, ku ish-kryeministri Sali Berisha u përjashtua për 10 ditë nga punimet e Kuvendit.

ARVIT OSJA ZGJIDHET KRYETAR I PS BASHKIA SHKODËR

Me 168 vota pro dhe 15 kundër Arvit Osja është zgjedhur kryetari i ri i partisë socialiste të bashkisë Shkodër.

ARVID OSJA, EMRI I VETEM NE GAREN E PS SHKODER

Qe ne oren 16:00, anetaret e kryesise se Partise Socialiste ne Shkoder kane nisur procesin e votimit per zgjedhjen e kryetarit te ri te kesaj force politike ne Shkoder.

ZHVILLIMET E FUNDIT BRENDA KUVENDIT TË SHQIPËRISË

Pas pushimit 5 minutësh kërkuar nga Balla e Ruçi, ka nisur me debate dhe replika seanca mes kreut të grupit parlamentar të PS dhe ish-kryeministrit Sali Berisha.

RISTANI: RIORGANIZIMI NEVOJË IMEDIATË NË M.MADHE

RISTANI: RIORGANIZIMI NEVOJË IMEDIATË NË M.MADHEhttp://www.youtube.com/watch?v=ps2Sr_sbQcA

PD MALËSI E MADHE, NIS RIORGANIZIMIN E SAJ

 Dega vendore e PD M.Madhe ,qe nga dita e djeshme ka startuar ne riorganizimin e ri te strukturave drejtuese ne gjashte grupe seksione.

ZBARDHEN FORMULARËT, PRESIDENTI NISHANI E KISHTE MBIEMRIN MEHMEHTI

Mësohet se Presidenti Bujar Nishani ka deklaruar se gjatë fëmijërisë ka mbajtur mbiemrin Mehmeti.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA