24 C
Shkoder, AL

POLITIKE

USHTARAKJA HUMBI JETËN NË LETONI, META: ME HIDHËRIM MËSOVA LAJMIN

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar mbi ngjarjen e regjistruar sot në Letoni, ku humbi jetën efektivja e FA, si pasojë e...

PAS DËSHTIMIT TË NEGOCIATAVE ME PD, RAMA NË ZYRËN E METËS

Një ditë pas dështimit të negociatave mes palëve politike për kalimin e ngërçit politik, kryeministri Edi Rama ka shkuar në zyrën e kreut të Kuvendit, për të zhvilluar takimin e përjavshëm një ditë para seancës plenare.

MERREN NË PYETJE TOM DOSHI DHE MARK FRROKU

AVOKATI MBROTËS I TOM DOSHIT, DEKLARON SE PROKURORIA KA KALUAR KOMPETENCAT. Pasi kanë kaluar një natë të pazakontë në dhomat e paraburgimit të Drejtorisë së Policisë së Tiranës, deputetët Tom Doshi dhe Mark Frroku janë përballur paraditen e të premtes me prokurorët që i kanë vënë nën akuzë. Në fillim mbërritën dy oficerë të policisë gjyqësore, e pas tyre prokurorët Adnand Xholi e Altin Binaj.

DJEGIA E FLAMURIT SHQIPTAR, MEPJ THËRRET AMABSADOREN GREKE: DISTANCOHUNI

Ambasadorja e Greqisë në Shqipëri, Eleni Surani u thirr sot në Ministrinë për Evropën dhe Punët e Jashtme, në lidhje me ngjarjet e ndodhura...

PAS SHBA-SË, EDHE GJERMANIA APEL OPOZITËS: DHUNA NË PROTESTË E PAPRANUESHME

Pas Ambasadës së SHBA, pak orë para nisjes së protestës, ka ardhur reagimi i ambasadës gjermane. "Liria e tubimeve dhe e drejta për të demonstruar...

AXHENDA/ FESTË DHE PUNË NË NJË DITË, PS MBUSH 27-VJEÇ, RAMA MBLEDH MINISTRAT NË...

Mbledhja e qeverisë është zhvendosur këtë radhë nga Tirana në Durrës. Burime bëjnë me dije se mbledhja do të mbahet sot edhe nesër në...

ROMANA VLAHUTIN IKËN NGA SHQIPËRIA: VIJONI ME FORCË DHE VENDOSMËRI NË RRUGËN DREJT BE

Romana Vlahutin ka mbyllur mandatin si ambasadore e Bashkimit Europian në Shqipëri. Dita e djeshme ka qenë e fundit, ndërsa Vlahutin përmes një postimi...

RAMA: DO NDALOJMË ALKOOLIN PËR ADOLESHENTËT, NË LOKALET E NATËS ME PRINDËRIT

Kryeministri Edi Rama nga Kukësi ku mblodhi qeverinë ka folur për investimet e reja, projektligjin për ndalimin e alkoolit për adoleshentët, por edhe bashkimin...

META I JEP “DEKORATËN E FLAMURIT KOMBËTAR” PRINCIT TË MONAKOS

Presidenti Ilir Meta dekoroi Princin e Monakos, Albert II me “Dekoratën e Flamurit Kombëtar” me motivacionin "Për kontributin e çmuar në inkurajimin e marrëdhënieve...

PD: PASI BRAKTISI PËR 4 VITE FERMERËT, RAMA PREDIKON MASHTRIME TË REJA

Partia Demokratike ka reaguar pas deklaratave të Kryeministrit Rama nga Progri i Korçës, ku pati një takim me fermerët e zonës.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA