16 C
Shkoder, AL

POLITIKE

MBLIDHET KOMISIONI I SIGURISE, FLET KREU I SHISH VISHO AJAZI

Paraditen e së mërkurës nisi seanca dëgjimore e Komisionit të Sigurisë me kreun e Shërbimit Informativ Shtetëror, Visho Ajazi, drejtorin e Policisë së Shtetit, Haki Çako, prokurorin e përgjithëm Adriatik Llalla dhe ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri.

FLACKENSTAIN GARANTON NË SHKODËR: SHQIPËRIA DO TA VOTOJË REFORMËN NË DREJTËSI

 Reforma në drejtësi është shumë e rëndësishme dhe brenda 6 javëve të ardhshme duhet të miratohet.Normalisht ka iteresa të individëve të vecantë që nuk duan ta votojnë këtë reformë.Kështu deklaoi nga Shkodra gjatë një bashkëbisedimi me pedagogë dhe studentë të “Universitetit Luigj Gurakuqi” raportuesi i Parlamentit Europian për Shqipërinë Knut Flackenstain.

MINISTRI TAHIRI AKUZON RËNDË PRESIDENTIN

Saimir Tahiri ka shpërthyer me akuza të rënda ndaj Presidentit Bujar Nishani, teksa ka folur për pajisjen e përgjimit.

BASHKOHEN DEMOKRISTIANËT E SHQIPËRISË

 Gati Bashkimi i faktorit Demokristian

NIS ORGANIZIMI NË DEGËN E PD NË VAU DEJËS

 Riorganizim, pergjegjesi dhe angazhime konkrete. Mbi keto baza ka nisur organizimi i deges se Partise Demokratike ne Vau Dejes.

MANJANI PROKUROREVE: MIS KINI FRIKE HETONI

Ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani është takuar këtë të hënë me kryeprokurorin Adriatik Llalla dhe prokurorë në vartësi të tij, të cilëve u ka kërkuar intensifikimin e hetimeve kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

BERISHA: TË GJITHË TË PËRGJUAR, JA EMRAT

"Të gjithë të përgjuar."

ZGJEDHJET E 2017-ës, JA EMRAT QË DO TË DREJTOJNË FUSHATËN

 Pavaresisht se Arben Ristani eshte i deleguari i Kryesisë së Partisë Demokratike, në Shkodër, lista e emrave që do të angazhohen në fushatën zgjedhore te 2017-es, nuk eshte e pakte.

MBLIDHET ASAMBLEJA E PS PËR KANDIDATURAT, 21 QERSHOR ZGJEDHJET

 Me 16 qershor socialistët do të njihen me kandidaturat zyrtare për kryetar të partisë socialiste të Shkodrës ndërsa brenda dative 21-23 qershor do të zhvillohen edhe zgjedhjet .

BRAHIMI SHPRESON: SA MË SHPEJT DUAM KRYETARIN E PS

 Ish-kryetari i komunës Bërdicë Besnik Brahimi vijon që të jetë kritik me partinë socialiste të Shkodrës ku ai vetë është pjesë e saj.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA