23 C
Shkoder, AL

POLITIKE

PD SHKODËR FTON QYTETARËT NË PROTESTË

ÇOBAJ: TË GJITHË NË TIRANË TI JAPIM FUND KËTIJ ABUZIMI QË KA KAPUR SHTETIN.

PD DENONCON GJËNDJEN E SPITALIT TË SHKODRËS

SIPAS KËSAJ FORCE POLITIKE, KY SPITAL NUK KA  AS APARATURAT BAZË TË SISTEMIT SHËNDETËSOR.

GRUPSEKSIONET PROPOZOJNË, NISIN ETHET E KANDIDATIT TË PD-së

BURIME PRANË PD-së BËJNË ME DIJE SE JANË 60 EMRA, BARDH SPAHIA, ARBEN MUÇA DHE LORENC LUKA NË GARË. 15 Marsi eshte data në të cilën Partia Demokratike pritet që të shpallë publikisht emrin e kandidatit per kryetar të Bashkisë së Shkodrës në zgjedhjet e 21 Qershorit. Por kur ende nuk kemi mberritur në këtë fazë, selia blu e Shkodrës tashme eshte ne fazën përfundimtare të propozimit të emrave.

PD I KTHEN PËRGJIGJE PAULIN STERKAJ

PREZANTOHEN TË DELEGUARIT PËR SHKODRËN E VAU DEJËSIN, ARBEN IMAMI E GJOKË ULDEDAJ. Në mbledhjen e kryesisë të Partisë Demokratike të degës Shkodër kryetari Ramiz Çobaj nga selia e re e PD i ktheu përgjigje deputetit socialist të Shkodrës Paulin Sterkaj

META DËSHMON NË PROKURORI, PËR ÇËSHTJEN DOSHI

META: I GATSHËM TË PËRBALLEM ME ORGANET E DREJTËSISË.

AKUZAT PËR ATENTAT, “RRËFEHET” TOM DOSHI

DOSHI: ILIR META ËSHTË ARMIKU IM I VETËM QË KAM NË SHQIPËRI. “I them Ilir Metës se armik tjetër Shqipëri nuk kam, përveç teje. Durim Bamit i detyrohem gjithë jetën.

BERISHA: NUK JAM THIRRUR NGA PROKURORIA PËR ÇËSHTJEN “DOSHI”

ISH KRYEMINISTRI DEKLARON SE NË RAST SE THËRRITET ËSHTË I GATSHËM PËR ÇDO INFORMACION.

SHENASI RAMA KËSHILLON DEPUTETIN TOM DOSHI

SIPAS TIJ, DEPUTETI I SHKODRËS RA PRE E KURTHIT, DUHET TË LARGOHET NË AUSTRALI. Shenasi Rama, themeluesi dhe një nga figurat më të spikatura të Partisë Demokratike dhe lëvizjes së Dhjetorit ’90 ndjek me vëmendje nga New York gjithçka ndodh në Shqipëri.

RAMA: NJË SHFAQJE E TRISHTUESHME, DREJTËSIA TË HETOJE

KRYEMINISTRI FLET PAS SEANCËS PLENARE PËR ÇËSHTJEN E SHUMËPËRFOLUR “DOSHI”.

META SHPËRFILL OPOZITËN, VIJON NORMALISHT VOTIMIN

EDHE PSE DEPUTETËT ISHIN RRETH FOLTORES SË KUVENDIT. META VIJON PUNËN.DEBATE TË NDEZURA U SHËNUAN PA PARA PËRFUNDIMIT TË SEANCËS,

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA