25 C
Shkoder, AL

GREVË NË AEROPORTIN E PRISHTINËS, ÇRREGULLOHEN ORARET E FLUTURIMEVE

Punonjësit e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari” sot kanë mbajtur një grevë një orëshe, grevë kjo e cila ka shkaktuar tollovi dhe vonesa...

GREQI, I RIU SHQIPTAR KAPET ME KOKAINË TË PASTËR

Një 26-vjeçar shqiptar u arrestua në Portin e Thassos në Greqi, pasi gjatë kontrollit në automjet ai kishte fshehur 1.1 kg kokainë të pastër. Mediat...

S’KA QETËSI PËR GREQINË, TJETËR TËRMET I FUQISHËM SHKUND VENDIN

Greqia nuk po gjen qetësi, një tjetër tërmet i fuqishëm është regjistruar mëngjesin e sotëm në shtetin fqinj. Termeti me magnitudë 4.5 ballë i...

DY TË RINJ THEREN NË PRISHTINË

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë në Prishtinë rreth orës 22:00, saktësisht në rrugën “Ahmet Dërguti”. Persona të panjohur kanë dalë nga vetura derisa...

AVIONI MË I FRIKSHËM NË BOTË, I AKTIVIZUAR NË KOSOVË, MBUSHI 30 VJEÇ

Avioni legjendar B-2 Stealth Bomber e ka kryer fluturimin e parë në verën e vitit 1989. Një nga arsyet që këtij avioni ia kanë frikën...

KOSOVË, KALLËZIME NDAJ 22 ZYRTARËVE POLICORË PËR DËBIMIN E SHTETASVE TURQ

Prokuroria e Posaçme e Kosovës tha të enjten se ka pranuar kallëzime penale nga Inspektorati Policor i Kosovës ndaj 22 zyrtarëve të policisë së...

EKSPERTI: KOSOVA, ASNJË HAP DERISA TË ZGJIDHET QEVERIA E RE

Eksperti i Evropës Juglindore dhe profesor në University College London, Eric Gordy, duke komentuar deklaratën e vendeve të Kuint-it drejtuar Kosovës dhe Serbisë, nuk...

GREQI, TË SHTËNA ME ARMË ZJARRI NË QENDËR TË SELANIKUT

Disa të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pasditen e sotme në qendër të Selanikut. Mediet greke raportojnë se si pasojë e të shtënave ka...

PAS TËRMETEVE RIKTHEHET MAKTHI I ZJARREVE, NË ISHULLIN E EVIAS EVAKUOHEN 4 FSHATRA

Greqi:4 fshatra në ishullin verior të Athinës, Evia janë evakuar si pasojë e zjarrit i cili ka dalë jashtë kontrollit. Flakët u shfaqën në...

NDËRRON JETË HEROI SHQIPTAR NË GREQI QË U SHPËTOI JETËN NGA FLAKËT 70 QYTETARËVE

Ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare Kostas Arvanitisi me origjinë shqiptare. Arvanitisi u bë i njohur, pasi vitin e kaluar arriti që të shpëtonte...

Na ndiqni

78,960FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA