21 C
Shkoder, AL

GRUEVSKI KËRCËNOHET ME “PROBLEME” NËSE MBETET JASHTË QEVERISË

VMRO DPMNE-ja e Nikolla Gruevskit është kërcënuar me “probleme” nëse nuk respektohet fitorja e saj në zgjedhje dhe mbetet jashtë qeverisë së re.

FLETUSHKA KUNDËR EMIGRANTËVE, PËRFSHIRË SHQIPTARËT DHE KOSOVARËT

Fletushka kundër emigrantëve, përfshirë shqiptarët dhe kosovarët

“SERBIA KA AFAT NJOHJEN E KOSOVËS DERI NE 1 JANAR 2019?”

Kryetari Partisë Serbia e Re (Nova Srbija – NS) Velimir Iliç e ka ftuar kryetarin e Serbisë Aleksandar Vuçiç ta thotë të vërtetën çfarë i ka thënë zyrtari amerikan Brian Hoyt Yee dhe a ia ka përcjellë ai atij qëndrimin e administratës amerikane se Serbia ka afat për ta njohur Kosovën deri më 1 janar të vitit 2019.

SEKRETARI I NATO-s NË KOSOVË

STOLTENBERG: KOSOVA SOT ËSHTË NJË VEND STABËL DHE I SIGURTË. Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg ka vizituar shtabin e përgjithshëm të KFOR-it, ku ka falënderuar trupat e NATO-s të cilët kanë punuar që Kosova sot është stabile dhe e qetë.

DORIS PACK, KUNDËR HARADINAJ

DEPUTETJA GJERMANE KOMENTON NË TWITTER SITUATËN NË KOSOVË.Deputetja gjermane e Parlamentit Europian, Doris Pack, përmes një postimi në Twitter, ka bërë të qartë qendrimin e saj mbi krizën institucionale të Kosovës, duke shprehur habinë e saj se si pretendon të bëhet Kryeministër një politikan, partia e të cilit ka fituar vetëm 10% të votave në zgjedhjet parlamentare. 

KOSOVA ASHPËRSON MASAT KUNDËR LOJËS BALENA BLU

Autoritetet e rendit thonë se në Kosovë janë raportuar gjashtë raste të të rinjve që kanë rënë pre e, siç thuhet, lojës “Balena Blu”. Një nga rastet është raportuar një adoleshent me gërvishtje.

SËRISH PROTESTA NË MAL TË ZI, POLICIA PËRDOR GAZ LOTSJELLËS

Policia malazeze përdori gaz lotsjellës kundër protestuesve të opozitës, të cilët qëllonin me gurë, duke kërkuar dorëheqjen e qeverisë dhe zgjedhje të parakohshme. Disa mijëra përkrahës të opozitës u mblodhën të dielën mbrëma në qendër të Podgoricës.

ZGJEDHJET NË MAL TË ZI, GJUKANOVIÇ SHMANG EDHE BALOTAZHIN

Edhe pse rezultati është paraprak, është mjaft domethënës dhe tregues i fortë që vërteton bindjen e përgjithshme para këtij procesi zgjedhor në Mal të...

QEVERIA E KOSOVËS SHPALL 28 NËNTORIN DITË PUSHIMI

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka propozuar që 28 nëntori, Dita e flamurit kombëtarë shqiptarë, të jetë ditë pushimi edhe në Kosovë.

LUFTIMI I TERRORIZMIT, VETËM SIPËRFAQËSOR NË FUSHATË

Lufta kundër terrorizmit dhe ekstremizmit fetar, e cila është obligim dhe përgjegjësi institucionale e Kosovës, gjatë fushatës zgjedhore për zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 11 qershorit në Kosovë, nga politikanët e Kosovës përmendet vetëm kalimthi, pa prezantuar ndonjë qasje të qartë ndaj këtij problemi, vlerësojnë njohësit e rrethanave të sigurisë në vend.

Na ndiqni

70,854FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA