JABLLANOVIÇ SFIDON PROTESTUESIT : NUK TËRHIQEM

MINISTRI PËR KTHIM DHE KOMUNITETE DEKLARON SE PROTESTAT JO PËR TË. Ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Republikës së Kosovës, Aleksandar Jabllanoviç është shprehur se as nuk e ka menduar ndonjëherë të japë dorëheqjen, pavarësisht protestave të realizuara ndaj tij.

VETËVENDOSJE, PROTESTA E RADHËS TË MËRKURËN

ALBIN KURTI: QEVERIA NUK PLOTËSOI KËRKESAT, PROTESTA PËR KOSOVËN. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka bërë të ditur se protestat për shkarkimin e ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanoviq dhe për Ligjin e Trepçës, do të vazhdojnë javën e ardhshme.

KOSOVA, TË PREMTEN SHKOLLAT NË GREVË

SINDIKATAT SHPREHEN SE QEVERIA NUK KA PLOTËSUAR KONTRATËN KOLEKTIVE .

Live nga Protesta ne Kosove

PROTESTA NE KOSOVE 

PËRFONDON NË PËRLESHJE PROTESTA E OPOZITËS NË KOSOVË

LËNDOHEN DISA PROTESTUES, MES TË PLAGOSURVE EDHE EFEKTIV TË POLICISË.  Është kthyer në përleshje mes policisë dhe qindra qytetarëve të mbledhur para qeverisë së Kosovës protesta për shkarkimin e ministrit serb nga qeveria e Kosovës.

GREQI, FITON SYRIZA, “TËRMET” NË EUROPË

10 MILIONË GREKË IU DREJTUAN KUTIVE TË VOTIMIT PËR QEVERINË E RE. SYRIZA e Aleksis Tsipras do të udhëheqë Greqinë për 4 vitet e ardhshme, duke u cilësuar si një "tërmet" për faktin se për herë të parë në një vend të BE-së vjen në pushtet një parti e majtë radikale.

GREQIA, ZGJEDH SOT QEVERINË E RE

EXIT POLL-ET DALIN NË ORËN 21:30, VETËM GJYSMË ORE PAS MBYLLJES SË PIKAVE TË VOTIMIT. Që prej orës 7 të mëngjesit, grekët i janë drejtuar kutive të votimit për të zgjedhur qeverinë e re të vendit.

PRISHTINA NË PROTESTA KUNDËR JABLLANOVIÇ

“THIRRJA E NËNAVE” NË KOSOVË, KUNDËR DEKLARATAVE TË MINISTRIT SERB. Qytetarët e Kosovës do të zhvillojnë sot një protestë masive mbarëpopullore të organizuar nga Lëvizja Vetëvendosje, grupe OJQ-sh dhe “Thirrja e Nënave” në Prishtinë.

GREQIA PËRPARA SFIDËS SË ZGJEDHJEVE

SAMARAS DHE TSIPRAS PËRBALLEN MES NJË KRIZE EKONOMIKE. Greqia përballet të dielën me një zgjedhje jetësore mbi të ardhmen e vendit, me mbajtjen e zgjedhjeve të parakohshme parlamentare.

SEKRETARI I NATO-s NË KOSOVË

STOLTENBERG: KOSOVA SOT ËSHTË NJË VEND STABËL DHE I SIGURTË. Sekretari i përgjithshëm i NATO-së, Jens Stoltenberg ka vizituar shtabin e përgjithshëm të KFOR-it, ku ka falënderuar trupat e NATO-s të cilët kanë punuar që Kosova sot është stabile dhe e qetë.

Na ndiqni

68,280FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA