“NE JEMI UNIK SI KURRË MË PARË”, HARADINAJ: TË BASHKUAR NUK KA TËRMET QË...

Kryeministri në detyrë i Kosovës, Ramush Haradinaj në fjalën e tij në Prishtinë, ku i pranishëm është edhe kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta,...

TAJVAN/ TËRMETI QË SHKAKTOI 117 TË VDEKUR DHE QINDRA TË PLAGOSUR, NËN PRANGA ARKITEKTËT...

6 shkurtin e vitit 2016, një tërmet i fuqishëm, i magnitudës 6.4 goditi Tajvanin. Kjo ishte lëkundje më e fuqishme që regjistrohej në këtë...

SELANIK/ QIRINJ DHE LUTJE NË KUJTIM TË VIKTIMAVE TË TËRMETIT

Kanë zgjedhur vendin me simbolik të qytetit, Kullën e Bardhë për të ndezur një qiri dhe për tu lutur në heshtje në kujtim të...

STUDENTËT E UNIVERSITETIT TË TETOVËS DHUROJNË 6 MIJË EURO PËR FAMILJET E PREKURA NGA...

Një delegacion i Parlamentit Studentor të Universitetit të Tetovës, më 28 nëntor vizituan Durrësin dhe Thumanën, që u goditën nga tërmeti i 26 nëntorit,...

KOSOVA HAP DYERT PËR TË PREKURIT E TËRMETIT, SHUMË SHQIPTARË AKOMODOHEN NË PRIZREN

Parku Inovativ dhe Trajnues kosovaro-gjerman është në proces të sistemimit të personave të zhvendosur nga Shqipëria si pasojë e tërmeteve të fundit të kanë...

HARADINAJ OFRON STREHË PËR TË DËMTUARIT NGA TËRMETI, HAP ISH-KAMPIN USHTARAK GJERMAN

Parku Inovativ Trajnues në Prizren, do të jetë në dispozicion si strehë e përkohshme e të gjithë atyre që kanë pësuar nga tërmeti tragjik...

KQZ CERTIFIKON REZULTATET E ZGJEDHJEVE NE KOSOVE

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në këto momente ka certifikuar rezultatet e zgjedhjeve të përgjithshme të 6 tetorit. Kryetarja e këtij komisioni, Valdete Daka, ka thënë...

TËRMETI GODET GREQINË, KRETA, ATHINA DHE GJITHË PELOPONEZI NËN ETHET E FRIKËS

Një tërmet me magnitudë 5.8 ballë ka goditur sot Greqinë. Tërmet e pati burimin në veriperëndim të Chania, në Kretë por u ndje shume edhe...

KOSOVA SHPALL DITË ZIE PËR VIKTIMAT E TËRMETIT NË SHQIPËRI

Në nderim të viktimave që humbën jetën nga tërmeti i fuqishëm që goditi sot Shqipërinë, presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka njoftuar se dita...

TËRMET NË BOSNJË, LËKUNDJET NDJEHEN EDHE NË TIRANË

Lajm i fundit/ Tërmet në Bosnjë, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë Në orën 10:19 në Tiranë janë ndjerë lëkundje tërmeti,por pas verifikimit në faqen e...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA