34 C
Shkoder, AL

AMBASADORI I SHBA NË BEOGRAD: KOSOVA KUSHTI PËR SERBINË NË BE

Ambasadori i SHBA në Beograd: Kosova kushti për Serbinë në BE

HARADINAJ: KOSOVA NUK DO E NJOHË PAVARËSINË E KATALONJËS, JEMI SHUMË NDRYSHE

‘Kosova nuk mund të krahasohet me Katalonjën. Ne kurrë nuk do të njohim pavarësinë e Katalonjës’. Kështu i është përgjigjur kryeministri i Kosovës homologut të...

VUÇIÇ: “SHQIPËRIA E MADHE” KËRCËNIM

EKZEKUTIVI SERB, MENDON QË KY PROJEKT PO DREJTOHET NGA QEVERIA SHQIPTARE. Për Serbinë zyrtare, Shqipëria e Madhe shihet ende si një projekt i qeverisë së vendit tonë.

TRAGJEDI NË TETOVË,NËNA DHE 4 FËMIJËT DIGJEN BRENDA BANESËS

Një tragjedi ka ndodhur sot rreth orës 04:20 minuta, në rrugën Goce Dellçev në Tetovë, ku zjarri ka shkrumbuar shtëpinë e Sulejman Zulbeharit, i lindur në vitin 1940. Fillimisht është përfshirë kati i dytë i shtëpisë së vjetër që sipas pronarit i cili në momentin e shpërthimit të zjarrit ka qenë duke fjetur në katin e pare të shtëpisë, mund të kishin mbetur të vdekur reja e tij Fatimja dhe katër fëmijët e saj.

REAGIM I ASHPËR NGA KOSOVA: RAMA PO BËHET TRADHTAR

Mosdekretimi i Gent Cakajt nga Presidenti Meta si ministër për Europën dhe Punët e Jashtme është shoqëruar me debate dhe retorikë të ashpër nga...

ULQINAKET KERKOJNE ULLISHTAT,SHTETI JUGOSLLAV UA MORI ME 1978

Ulqinakët kërkojnë ullishtat, shteti jugosllav ua mori në 1978

DORIS PACK, KUNDËR HARADINAJ

DEPUTETJA GJERMANE KOMENTON NË TWITTER SITUATËN NË KOSOVË.Deputetja gjermane e Parlamentit Europian, Doris Pack, përmes një postimi në Twitter, ka bërë të qartë qendrimin e saj mbi krizën institucionale të Kosovës, duke shprehur habinë e saj se si pretendon të bëhet Kryeministër një politikan, partia e të cilit ka fituar vetëm 10% të votave në zgjedhjet parlamentare. 

MOSTARI, QYTETI MË I NXEHTË NË EUROPË

Mostari ishte qyteti më i nxehtë në Evropë, pasi në orën 15:00 temperatura arriti në 42 gradë Celsius, njoftoi sot media boshnjake. Në vendin e dytë është kryeqyteti malazez, Podgoricë, ku temperatura ka arritur 41,5 gradë Celsius, në vendin e tretë është qyteti qipriot Lefkoniko me 41,1 gradë Celsius, në vendin e katërt është Kordoba në Spanjë ku janë matur 40,6 gradë Celsius, ndërsa në vendin e pestë është Marina di Ginosa në Itali me temperaturë prej 40,1 gradë Celsius.

DHUNË NDAJ POLICISË NË PËRVJETORIN E ADOLESHENTIT TË VRARË

Turma të rinjsh kanë sulmuar këtë të mërkurë policinë në dy qytetet më të mëdha të Greqisë, ku është përkujtuar 9-vjetori i vrasjes së adoleshentit Alexis Grigoropoulos nga policia.

VRITET ME ARMË ZJARRI NJË GRUA NË PRISHTINË

Vritet me armë zjarri një grua në Prishtinë

Na ndiqni

77,238FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA