SERBI, VUÇIÇ: ÇËSHTJA E KOSOVËS, SFIDË PËR QEVERINË

Kryeministri serb, Aleksandar Vuçiç ka thënë se çështja e Kosovës mbetet një sfidë e madhe për mandatin e qeverisë së tij, e cila nuk e njeh shpalljen në mënyrë të njëanshme të Pavarësisë së - siç thotë ai, - krahinës jugore serbe.

ISA MUSTAFA:TREPÇA ESHTE DHE MBETET PRONE E KOSOVES

Isa Mustafa:Trepça është dhe mbetet pronë e Kosovës

VUÇIÇ NGRIN LISTËN SERBE DHE “SHKARKON” MINISTREN E MUSTAFËS

Vendimi i Listës Serbe për “ngrirjen” e sërishme të pjesëmarrjes së përfaqësuesve të saj në institucionet qendrore, në Kuvend dhe qeveri

SMITH: GJYKATA SPECIALE DO TË SHKAKTOJË PAREHATI

Avokati ndërkombëtar Gregor Guy Smith, ka deklaruar tribunali i Gjykatës Speciale, ka llogaridhënien para Kuvendit të Kosovës.

BALLKAN, BEOGRADI NUK MERR DOT FRYMË, PROTESTON NË SHESHE KUNDËR NDOTJES

Beogradi nuk merr dot frymë dhe ka dalë në sheshe. Faji i ajrit të ndotura janë emetimet nga makinat e vjetëruara, termocentrale me linjit, dhe...

QEVERIA SERBE KUNDËR LIGJIT TË KOSOVËS PËR TREPÇËN

Qeveria e Serbisë tha se ka vendosur të anulojë të gjitha pasojat ligjore të, siç thanë, veprimeve të institucioneve të Kosovës për Trepçën.

KURTI INJORON THAÇIN, NUK E PËRFSHIN NË AXHENDËN E TAKIMEVE

residenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka paralajmëruar për nesër takime me kryetarët e partive politike nga pozita dhe opozita, pra edhe me liderin e...

NË KOHË PANDEMIA, VETËVENDOSJE IU BËN THIRRJE QYTETARËVE TË DALIN NË SHESH PËR ‘MANIFESTIM...

Lëvizja Vetëvendosje ka filluar të bëjë thirrje për të mbajtur një manifestim për zgjedhje në sheshin Skënderbe në Prishtinë, pas masave kufizuese më 4...

DORËZOHET IVANOV, JA KUR DO T’IA JAPË MANDATIN ZAEVIT

Presidenti i Maqedonisë ka filluar të japë shenja se është dorëzuar përballë shumicës së re parlamentare.

THAÇI: JEMI SHTETI I VETËM NDAJ TË CILIT BE-JA KA QASJE NEUTRALE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë sot në Samitin Brdo-Brione të vendeve të Ballkanit, i cili po mbahet në bashkëorganizim të presidentit Borut Pahor të Sllovenisë dhe presidentes Kolinda Grabar-Kitaroviq të Kroacisë.

BOTA