12 C
Shkoder, AL

U PËRDHUNUA NGA MËSUESI, U ABUZUA DHE NGA POLICI, NËN HETIM EDHE MJEKU QË...

Rasti i nxënëses nga Drenasi, e cila kishte shkuar në polici për të denoncuar profesorin e saj për dhunim seksual, e në vend të...

VDEKJA E ZV.MINISTRIT,FSK SHKATËRRON ORTEKËT E BORËS NË BREZOVICË

Zëvendës ministri për diasporën në Kosovë Arian Daci, humbi jetën para pak ditësh në Brezovicë, si pasojë e një orteku bore. Por puna për...

DARKA NË SHTËPINË E THAÇIT, ZBULOHET KUSH ISHTE ULUR NË KARRIGEN BOSH

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka treguar të tjera detaje për darkën në shtëpinë e Presidentit Thaçi, ku përveç liderëve të Kosovës ishte i...

ARDIAN FULLANI MERR POST NË BANKËN QENDRORE TË MALIT TË ZI

Ish-Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Ardian Fullani emërohet në post të rëndësishëm në Banken Qendrore të Malit të Zi. Sipas raportimit të mediave malazeze, Bordi...

TËRMETI ME MAGNITUDË 5.2 BALLË GODET GREQINË, JA EPIQENDRA

Një tërmet i fortë i 5.2 i shkallës Rihter u regjistrua mengjesin e së martës në oren 4:26 me orën lokale në zonën detare...

VARKËN E MERR STUHIA,VDESIN 4 PERSONA NE LIQENIN E SHKODRES

Një familje me tre anëtarë nga Zeta e Malit të Zi dhe një djalë nga Podgorica u mbytën sot në liqenin e Shkodrës, kur...

LËVIZJE NË QEVERINË E KOSOVËS, HARADINAJ SHKARKON MINISTRIN E BUJQËSISË

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka shkarkuar nga detyra Ministrin e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Nenad Rikalo. Lajmin e ka dhënë vetë kreu i...

PAVARËSIA E KOSOVËS BËN BASHKË SHQIPTARËT NË ZVICËR

Shoqata e Studentëve Shqiptarë të Gjenevës së bashku me Shoqatën e Studentëve Shqiptarë të Universitetit të Lozanës do të festojnë së bashku Ditën e...

QËNDRIMET E METËS DHE BERISHËS, THAÇI: TA LËNË KOSOVËN REHAT

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka komentuar edhe qëndrimet e politikanëve në Shqipëri, lidhur me marrëveshjen potenciale Kosovë-Serbi Thaçi ka thënë se lidershipi politik në...

Skënderbeu me prejardhje serbe, reagon deputeti: Nuk e kuptuat humorin tim!

Deputeti shqiptar në Mal të Zi, Dritan Abazoviç, ka reaguar lidhur me çështjen se Skënderbeu nuk është shqiptar dhe se ai ishte djali i...

Na ndiqni

68,266FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA