23 C
Shkoder, AL

MUSTAFA: REFUZOJMË IDENË E TREGUT TË PËRBASHKËT BALLKANIK

Kryeministri i vendit Isa Mustafa edhe në herë ka theksuar se Kosova nuk ka interes sikur vendet tjera të Ballkanit Perëndimor nga formimi i një tregu të përbashkët ekonomik.

MAQEDONI, VOTOHET SOT QEVERIA E RE. SHQIPTARËT 6 MINISTRI

Pritet të mbahet këtë të martë në Shkup seanca parlamentare për votimin e qeverisë së re të Maqedonisë. Nga kabineti i kryetarit të Kuvendit, Talat Xhaferi, njoftohet se i mandaturari për krijimin e qeverisë, Zoran Zaev ka dorëzuar propozimin e përbërjes së ekzekutivit të ri, bashkë me programin qeverisës.

FUNDJAVA NË SHKUP – 30 TË LËNDUAR NË 36 AKSIDENTE

Gjatë tri ditëve të fundit në rajonin e SPB-së Shkup kanë ndodhur 36 aksidente, në të cilat lëndime më të lehta trupore kanë marrë gjithsej 30 persona, ndërsa katër janë me pasoja të lëndimeve të rënda trupore.

PËR TË KUNDËRSHTUAR THAÇIN PRESIDENT, OPOZITA FTON QYTETARËT NË PROTESTË

Në një konferencë për media, liderët e opozitës së bashkuar edhe njëherë kanë kërkuar nga qytetarët që të bashkëngjiten në protestë për kundërshtim e Qeverisë deri në rrëzimin e saj, si dhe për kundërshtimin e Thaçit drejt synimit të tij për ta marrë presidencën të premten e ardhshme.

KOSOVA, “LUFTË” PËR MINISTRITË

ANALISTËT NË KOSOVË, DEKLAROJNË SE PDK KËRKON SERISH MONOPOLIN.Ministria e Infrastrukturës, Ministria e Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë si dhe ajo e Punëve të Brendshme pritet të mbesin sërish në duart e Partisë Demokratike të Kosovës.

RRAHJE E PËRGJAKSHME ME SHUFRA HEKURI DHE SËPATA PARA NJË LAVAZHI

Tre persona janë plagosur pas një rrahjeje para një lavazhi në Tetovë, ku u përdorën edhe shufra hekuri dhe sëpata. Sipas policisë, incidentin e njoftoi...

MOBILIZOHET EUROPA, DËRGON AVIONË NË ATHINË PËR SHUARJEN E ZJARRIT

Athina është pushtuar nga flakët me një bilanc tragjik viktimash, ku deri tani janë konfirmuar të paktën 53 të vdekur, por autoritetet greke shprehen...

GREQIA ‘KËRCËNON’ SHQIPËRINË ME INTEGRIMIN NË BE: RESPEKTONI MINORITETIN

Greqia ‘kërcënon’ Shqipërinë me integrimin në BE: Respektoni minoritetin

BASHKIMI KOMBËTAR/ HARADINAJ: TË NISË ME HEQJEN E TAKSËS NË RRUGËN E KOMBIT

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka kërkuar që Shqipëria ta heqë taksën në “Rrugën e Kombit”. Teksa ka komentuar deklaratat e ditëve të fundit...

SHBA: KA ARDHUR KOHA TË RATIFIKOHET DEMARKACIONI I KUFIRIT ME MALIN E ZI

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, përmes një komunikate, i bën thirrje Kuvendit të Kosovës ta ratifikojë Marrëveshjen për shënimin e kufirit me Malin e Zi.

Na ndiqni

75,023FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA