17.6 C
Shkoder, AL

BARRA E SËMUNDJEVE, MË E LARTA NË RAJON. TRI ARSYET KRYESORE

Barra totale e sëmundjes për meshkujt dhe femrat shqiptare është më e larta në rajonin e Europës Juglindore, raporton Ministria e Shëndetësisë në strategjinë...

RAPORTI, VERIU I SHQIPËRISË MË I VARFËRI NË EUROPË

Shqipëria me të treja rajonet e saj (veri, qendër, jug) renditet më e varfra në Europë sipas një krahasimi që bëri Eurostat për të...

SHQIPËRIA DHE RAJONET E SAJ JANË MË TË VARFRAT E EUROPËS (HARTA)

Shqipëria me të treja rajonet e saj (veri, qendër, jug) renditet më e varfra në Europë sipas një krahasimi që bëri Eurostat për të...

ITALIA NË ALARM NGA RRITJA E NUMRIT TË MINORENËVE SHQIPTARË

Ministria Italiane e Punës dhe Çështjeve Sociale jep alarmin për një rritje të theksuar të numrit të emigrantëve minorenë të pashoqëruar shqiptarë e kosovarë...

SHQIPTARËT, AZILKËRKUESIT KRYESORË QË DËBOHEN NGA GJERMANIA

Njerëzit nga Ballkani mund të jetojnë në Gjermani vetëm në kuadër të qëndrimit me leje pune. Rregullorja e Ballkanit e mundëson këtë. Shanset për...

SHKOLLA PO BËHET MË E SHTRENJTË, ÇMIMET E LIBRAVE DHE MJETEVE SHËNOJNË RRITJE MË...

Librat dhe pajisjet shkollore janë bërë më të shtrenjta këtë vit. Teksa pjesa dërrmuese e çmimeve të shportës së mallrave ka shenuar rënie ose...

VESHJET BËHEN MË TË LIRA PËR SHQIPTARËT, POR SHTRENJTOHEN KËPUCËT

Veshjet u bënë më të lira për shqiptarët gjatë 2018-s. Edhe pse niveli i çmimeve për veshjet është thuajse sa mesatarja europiane, gjatë viti...

DEBATI/ SHQIPTARËT BESOJNË TE VAKSINA (HARTA SI RENDITEMI NË BOTË)

Debati mbi ndikimin dhe rëndësinë e vaksinave shtrihet në të gjithë botën. Në çdo 10 persona në botë 9 besojnë se ato janë të...

SHQIPËRIA E FUNDIT NË BE PËR SHPENZIMET NË SHËNDETËSI

Shqipëria renditet e fundit në Europë dhe rajon për shpenzimet publike që akordon për sektorin e shëndetësisë në raport me prodhimin e brendshëm bruto...

SHPENZIMET NË SHËNDETËSI, SHQIPËRIA RENDITET E FUNDIT NË EUROPË

Shqipëria renditet e fundit në Europë dhe rajon për shpenzimet publike që akordon për sektorin e shëndetësisë në raport me PBB-në, madje më një...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA