17.6 C
Shkoder, AL

“DËSHMITARE TË HESHTURA”

“GRUAJA TEK GRUAJA” AKTIVITET SENSIBILIZUES KUNDËR DHUNËS ME BAZË GJINORE.Fushata e Aktivizimit e organizatës “Gruaja tek gruaja” kundër dhunës ndaj gruas ka vijuar edhe ketë te hëne ne sheshin “Luigj Gurakuqi” te qytetit te Shkodres.

“JAVA E FAMILJES’, VIJOJNË AKTIVITETET

Në kuadër të “Javes se familjes”, Bashkia e Shkodrës ka vazhduar aktivitetet ndërgjegjësuese e sensiblizuese me në qendër familjen dhe promovimin e vlerave të...

STREHIMI, BASHKIA 3 PALLATE PËR BANESA SOCIALE

 Bashkia Shkoder pritet te ndertoj 3 pallate qe do te perdoren per banesa sociale.

SULMET NGA QENTE, JA ÇFARË THONË MJEKËT

Sulmet nga qentë në mes të Shkodrës mbeten një shqetësim i ngritur disa herë nga qytetarët, por që vazhdon të mos trajtohet me seriozitet.

GRUDË E GUCI PA UJË PREJ TRE MUAJSH

Thatësira e tejzgjatur nuk dihet se deri kur do të vazhdojë, e bashkë me të edhe rituali i përditshëm i banorëve të fshatrave Grudë...

SHTËPIA E FAMILJES BAJA, MYFTINIA E VITEVE TË DEMOKRACISË

25 vjetori i lirise se besimit islam ne shqiperi dhe rilejimi i fese per te ardhur deri ne ditet e sotme lidhet ngusht me kontributin e mjaft besimtareve ne shkoder .E tille edhe familja Baja shtepia e se ciles sherbeu per gati nje vit si zyrat e Myftinise Shkoder.

M. MADHE, HOXHA: UDHËZIMI I MATURËS SHTETËRORE NË TË GJITHA SHKOLLAT

 Udhëzimet e fundit që janë miratuar nga Ministria e Arsimit , për disa nga ndryshimet më të reja mbi zhvillimin e maturës shtetërore 2016 për mbarëvajtjen e lëndeve të detyruara

DITA BOTËRORE KUNDËR DUHANIT

NË SHQIPËRI 40% E POPULLSISË E KONSUMOJNË. 31 Maji, u shpall në vitin 1987, nga Organizata Botërore e Shëndetësisë, si Dita Botërore Kundër Duhanit, ditë kur në të gjithë botën organizohen aktivitete sensibilizuese për dëmet që shkakton, duhani, ky vrasës i madh. Sipas të dhënave çdo vit, gati të paktën gjashtë milionë njerëz vdesin nga sëmundjet lidhur me duhanin.

GRUMBUJT E MBETJEVE URBANE, MBULOJNË FSHATIN PALVAR

Grumbujt e mbeturinave e lendeve inerte prane dy urave te rruges nacionale dhe hekurrudhes ne fshatin palvare, vazhdojne te mbeten nje problem shqetesues per banoret e zones.

RRUGA E SHIROKËS, ENDE PA PËRFUNDUAR

RRUGA E SHIROKËS, ENDE PA PËRFUNDUAR 30 DHJETOR 2014, AFATI I SHTYRË PËR HERË TË TRETË QË NUK RESPEKTOHET Projekti per permiresimin e rrugeve lokale dytesore i aplikuar ne rrugen e Shirokes ende nuk ka marre trajten perfundimtare.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA