17.6 C
Shkoder, AL

NDREU: NUK I KEMI KAPACITETET PËR PASTRIMIN E KUNE- VAINIT

Ndotja e madhe ne zonen e mbrojtur Kune Vain eshte kthyer ne nje fenomen shqetesues per pushuesit por edhe per banoret dhe bizneset e...

VAU DEJËS, ARTIZANËT: ME PRODHIME BIO KEMI TREG

Artizanët në Vau Dejës bashkë me bashkinë atje hapën një panair duke sjellë produktet e tyre vendase. Disa prej këtyre produkteve që janë bio...

SA E PINË DUHANIN SHQIPTARËT, VENDI ME NORMËN MË TË ULËT NË RAJON

Gjysma e burrave në Shqipëri (mbi 15 vjeç) pinë duhan. Ndonëse Shqipëria renditet ndër vendet me normë të ulët në krahasim me shtet fqinje...

RREGULLAT E REJA/ NDIHMA SOCIALE, JA KUSHTET DHE DOKUMENTET PËR TA PËRFITUAR

Është miratuar Vendimi i Këshillit të ministrave për përcaktimin e procedurave dhe dokumentacionit të nevojshëm për përfitimin e ndihmës ekonomike. Nga ky vendim përfitojne...
video

SHULLANI: FËMIJËT QË ISHIN NË NGUJIM, KËTË VIT NË SHKOLLË

Vitin shkollor 2019-2020 do ta ndjekin rregullisht një pjesë e konsiderueshme e fëmijëve të cilët deri para një viti nuk kishin mundësi të ndiqnin...

TRENDI GLOBAL PREK EDHE SHQIPËRINË, KEMI MË SHUMË AKSES NË CELULAR SE NË TUALET

Aksesi në higjienë, sidomos disponomi i një tualeti me ujë brenda banesës është një nga 30 objektivat e qëndrueshëm të zhvillimit global. Për shkak...

RAPORTI I WORLD VISION/ SHIFRAT E FRIKSHME: 70% E FËMIJËVE NGA 8-18 VJEÇ KANË...

World Vision, një organizatë zhvillimi komunitar, e krishterë, humanitare dhe avokatie ka publikuar raportin mbi situatën e Mirëqenies së Fëmijëve në Shqipëri gjatë vitit...

9 MJEKË SPECIALISTË I SHTOHEN SPITALIT TË LEZHËS

Banoret e qarkut te Lezhes tashme nuk kane pse ti drejtohen spitalit te Tiranes apo Shkodres per te marre sherbime pasi ne Lezhe tashme...

PERIMET DHE QUMËSHTI DOMINOJNË PRODHIMIN BUJQËSOR, ZËNË 58 % TË TOTALIT

Bujqësia shqiptare vazhdon të jetë sektori me peshën më të lartë në ekonominë shqiptare me rreth 19 për qind të totalit të PBB-së, ndërsa...

RAPORTI/ DY QYTETET E SHQIPËRISË QË KANË RËNË NË KURTHIN E DYFISHTË TË VARFËRISË

Një vlerësim i Bankës Botërore për zhvillimin e rajoneve në Ballkanin Perëndimor dhe në Kroaci gjeti se Elbasani dhe Kukësi janë në mesin e...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA