32 C
Shkoder, AL

UDHËZIMI I RI/ KUJDESTARIA, JA KUR FËMIJËT I BESOHEN NJË FAMILJEJE TJETËR

Me një Udhëzim të posaçëm, ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka përcaktuar rastet kur një fëmijë merret nga shteti prej familjes së tij...

ALARMANTE! ‘ZEMRA’ PO VRET ME SHUMË MOSHAT E REJA, JA QYTETET MË PROBLEMATIKE

Sëmundjet e qarkullimit të gjakut janë shkaktari kryesor i vdekjeve në vendin tonë, por disa qytete shihet se kanë prevalencën më të lartë të...

SHQIPTARËT JANË MË ‘TË PADITURIT’ E EUROPËS

Më pak se 1% e shqiptarëve vendosin të angazhohen për të thelluar njohuritë e tyre pas shkollës. Sipas të dhënave të INSTAT, rreth 0.9%...

LEZHË, BANORËT:S’KEMI RRUGË, DO BOJKOTOJMË ZGJEDHJET

Banoret e tre fshatrave, Berzane, Pllane dhe Zejmen kane ngritur shqetesimin e rruges qe lidh keto fshatra me autostraden. Banoret njezeri kane ngritur shqetesim...

VARËSIA NGA “SMARTPHONE”-T, NJË PROBLEM SHQETËSUES TE TË RINJTË

Varësia e të rinjve nga “smartphone”-t është kthyer në një problem shqetësues dhe shifrat e dëshmojnë qartë: 60% e të miturve nga 11 deri...

VDEKJET NGA TUMORET/ RRITEN FRIKSHËM TE MESHKUJT E RINJ, ULEN TE FEMRAT, JA QYTETET...

Sipas të dhënave të raportuara nga INSTAT, numri i meshkujve që humbën jetën nga sëmundja e pashërueshme ishte 2,365, me një rritje prej 5.1%...

NURJA: RINIA SHKODRANE DHE SHQIPTARE NË VËSHTIRËSI

Eksperti i pushtetit vendor, njëkohësh anëtar në këshillin bashkiak të Shkodrës, Fatlum Nurja ishte i ftuar në akademinë e lidershipti rinor në qendrën rinore...

FRPD LEZHË DHURON GJAK PËR FËMIJËT TALASEMIKË

“Të dhurosh gjak eshte nje akt humanizmi dhe solidariteti me ata që kane nevoje jetike per te, siç jane te semuret talasemikë, te semuret...

APELI PËR NDIHMË, FAMILJA GJONI GATI TË BËHET ME SHTËPI

Një muaj pas apelit të bërë për ndihmë në Star Plus,në familjen Gjoni në Malësinë e Madhe ka mbërritur baza e pare material për...

SHKODËR, DHUNA ME BAZË GJINORE SHIFRAT NË RRITJE

Dhuna me bazë gjinore vazhdon që të mbetet një fenomen shqetësues në Shkodër dhe shifrat njohin rritje. Në këtë mënyrë disa organizata u mblodhën...

Na ndiqni

76,050FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA