16 C
Shkoder, AL

PRINDËRIT VDIQËN NË AKSIDENT TË DIELËN, 4 VAJZAT JETIME APEL PËR NDIHMË

Më e vogla e çifti Karazajmi nga Maçellara e Peshkopisë qan me dënesë, ndërsa gjyshja e ngushëllon duke i thënë se babai dhe mami...

“DITA E DYERVE TË HAPURA” NË SHKOLLËN AUSTRIAKE “PETER MAHRINGER”

Shkolla Austriake "Peter Mahringer" ka organizuar diten e dyerve te hapura.

SHKOLLA “SALO HALILI”, NGROHJA ME DRU

SHKOLLA “SALO HALILI”, NGROHJA ME DRU

PROVIMET E LIRIMIT, ZHVILLOHET TESTI I PARË I ANGLISHTES

2710 NXËNËS TË KLASAVE TË NËNTA NË QARKUN E SHKODRËS MORËN PJESË. Paralel me provimet e matures shteterore po realizohen edhe provimet e lirimit te cilat jane po kaq te rendesishme sa i takon kalimit nga nja nivel arsimi ne nje tjeter. Keshtu nxenesit e klasave te nenta ne te gjithe vendin filluan kete te shtunde provimet e lirimit.

KALAJA E SHKODRËS, RRITET NUMRI I VIZITORËVE TË HUAJ

 Pozicioni gjeografik, legjenda e saj për mburosjen e një gruaje dhe vlerat historike bëjnë që kalaja e “Rozafës” në hyrje të Shkodrës të jetë ndër destinacionet më vizitueshme për turistët vendas dhe ata të huaj.

SHKODËR: SHKOLLA “EDIT DURHAM”, AKTIVITET ME MBETJE TË RICIKLUESHME

 Shkolla “Edit Durham” në lagjen “Mark Lula” zhvilloi sot një aktivitet ku nxënësit kishin ndërtuar punime artistike të krijuara nga mbetje të riciklueshme prej letre, kartoni dhe plastike.

TË NDALOJMË GJAKMARRJEN, MESAZHE SENSIBILIZUESE NDAJ KËTIJ FENOMENI

 Në pedonalen e qytetit të shkodrës është mbajtur një takim me temë të ndalojmë gjakmarrjen.

SHKODËR, 8 VITE QË NUK LËVIZ NGA SHTRATI

Ky është Basri Pashaj, 58 vjecari nga qyteti i Shkodrës. Ai vuan pasojat e një dëmtimi të ndodhur në punë prej 20 vitesh. Për...

“RËNDËSIA E MBROJTJES SË MJEDISIT”

Zyra e Bashkimit Europian në Shkodër ka hapur dyer për nxënësit e shkollës 9 vjecare Lucë Agraja në njësinë administrative të Dajcit, ku në focus të takimit kënë mjedisi.

M.MADHE, MJERIMI NË FAMILJEN GJONI: DUAM STREHIM

Familja Gjoni në fshatin Reç të Malësisë së Madhe prej vitesh jeton në kushte të vështira. Alma Gjoni, 45 vjeçe ka dy djem, 23...

Na ndiqni

72,172FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA