16 C
Shkoder, AL

SITI ARKEOLOGJIK I KOMANIT REGJISTROHET NË GPS

 Këshilli Kombëtarë i Restaurimit në mbledhjen e saj të fundit ka miratuar projektin për “Vendosjen e Tabelave Informative” që mundësojnë vizitimin e sitit Arkeologjik të Komanit.

Ndryshon sërish modeli i patentave, si do të jetë kartoni i ri dhe shenjat...

Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimit të Transportit Rrugor, shpalli në fund të vitit 2017 një tender, me vlerë 420 milionë lekë.

 

Drejtori i ri, Arben Isaraj kërkon të blejë 150 mijë patenta të reja, me elementë të rinj sigurie.

 

Tpz.al mëson se ky ndryshim vjen si një nga kushtet kryesore të Brukselit, për hapjen e negociatave për antarësimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian.

SHKELEN AFATET NË XHABIJE, 5 MUAJ VONESË

Punimet e nisura rreth 1 vit më parë në projektin e njohur si “Rikonstruksion i bllokut të pallateve në Xhabije”, ku afati fillestar ishte 7 muaj, po zvarriten pavarësisht investimit të dhënë.

VENDBANIMI I KOMANIT, PROPOZOHET LËVIZJA E SHTYLLAVE

ANËTARËT E KOMISIONIT, KËRKUAN QË MINISTRJA E KULTURËS TË JETË E PRANISHME NË MBLEDHJEN E ARDHSHME. Anëtarët e Komisionit për Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik

RËNDËSIA E USHQIMEVE TË PËRGATITURA NË SHTËPI

Nxënësit e shkollës 9-vjeçare Edith Durham në Shkodër u bënë pjesë e një fushate sensibilizuese për rëndësinë e ushqimeve të përgatitura në shtëpi.

“IL TEATRI DEL MONDO” ME FËMIJËT ROM NË SHKODËR

Kanë përshkuar disa shkolla të qytetit të Shkodres duke performuar per femijet e shkodres, qe nje vit me pare, por kete vit ato kane nje mision tjeter, te mesojne pikerisht femijet e shkodres te performojne ne trupen levizise teatrore.

“LËVIZJA QYTETARE PËR BASHKËQEVERISJE”

Në kuadër të projektit ‘’Lëvizja Qytetare për Bashkëqeverisje”, financuar nga Lëviz Albania, qëllimi i të cilit ishte Rritja e Ndikimit të Shoqërise Civile dhe Grupeve Informale të Komunitetit në hartimin dhe monitorimin e politikave lokale, Qendra e Gruas “Hapa të Lehtë” Shkodër,ka organizuar takimin përmbyllës ku janë evidentuar edhe gjetjet e këtij projekti.

26 FAMILJE TË NGUJUARA MARRIN DHURATA PËR FUNDVITIN

Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale bashke me shërbimin social ne Shkodër dhe me biznesmenë te këtij qyteti me rastin e festes se Vitit te Ri  kane shpërndare ndihma ushqimore dhe lodra per fëmije ne 26 familje te ngujuara ne rrethin e Shkodrës.

SHKODËR, PËR HERË TË PARË KAMP VEROR PËR INVALIDËT

Shoqata e para dhe tetraplegjikëve dega Shkodër në bashëkpunim me kishën e Jezu Krishtit të ditëve të mëvonshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës...

PRANIMI NË UNIVERSITETE, GJIMNAZISTËT JANË INFORMUAR NË M.MADHE

 Ministria e Arsimit dhe Sportit, ka bërë publike udhezimet e reja për maturen shteterore.

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA