PUKA NDËR QYTETET E PARA QË HAP SEZONIN TURISTIK

Ky tren do të mirëpresë të gjithë ata që këto sezon turistik do t’i drejtohen qytetit të Pukës. Në këto ditë të pandemisë ku...

SKËNDER BRATAJ: VENDI DO TË SHKOJË SËRISH NË KARANTINË, NËSE …!

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tha se vendi ynë për momentin nuk po e mendon një karantinim të dytë, por zbuloi se kur...

DEBATI PËR PROVIMIN/ SHAHINI: ARSIMI PARAUNIVERSITAR PO AFTËSON NXËNËSIT, PEDAGOGËT E UNIVERSITETIT PO E...

Ministrja e Arsimit, Besa Shahini i është përgjigjur pedagogëve kritikë për provimin e Maturës Shtetërore që të reflektojnë mbi metodat dhe trendin e mësimdhënies. Shahini...

MANASTIRLIU TAKON INSPEKTORËT E TASK-FORCËS ANTI-COVID: ZERO TOLERANCË PËR SUBJEKTET QË SHKELIN PROTOKOLLET E...

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka zhvilluar një takim me inspektorët e Inspektoriatit Shtetëror Shëndetësor të Tiranës, për intensifikimin e kontrolleve...

AVOKATI I POPULLIT PUBLIKON RAPORTIN MBI VEPRIMTARINË E KED-SË: PROBLEME GJATË MBLEDHJEVE, PROBLEMATIKA GJATË...

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar një raport të veçantë të “Monitorimit të Veprimtarisë së Këshillit të Emërimeve në Drejtësi” përgjatë vitit 2019. Avokati...

MË 22 QERSHOR ‘AIR ALBANIA’ NIS FLUTURIMET E RREGULLTA, JA DESTINACIONI I PARË PAS...

Më 22 qershor ‘Air Albania’ do të rinisë fluturimet e rregullta ku destinacioni i parë do të jetë Stambolli. Lajmi është bërë i ditur nga...

“ROZAFA FISH” NXJERR NË KRYE SHQIPËRINË, ZË E PARA TONIN NË MESDHE, LË PAS...

Flota e kompanisë shqiptare “Rozafa Fish” nxjerr dhe njëherë krenare Shqipërinë. Peshkatarët e flotës shqiptare kanë zënë të parët tonin në Mesdhe, para flotës...
video

SHKODËR, DITA E TË MOSHUARVE: MERITOJMË PËRKUJDESJE

Sot është dita ndërkombëtare e ndërgjegjësimit ndaj abuzimit me të moshuarit. Fatkeqësisht kategoria e moshës së tretë në Shqipëri ndeshet me mjaft barriera, që...

DËMTIMI I PARKUT ARKEOLOGJIK TË APOLONISË, REAGON META: AKT BARBAR DHE TALEBAN QË AS...

Presidenti Ilir Meta me anë të një statusi në “Facebook” ka reaguar në lidhje me dëmtimin e Parkut Arkeologjik të Apolonisë. Meta shprehet se ndihet...

PROTESTA E MATURANTËVE PARA MASR, BESA SHAHINI: E NXITUR NGA OPOZITA. PROVIMET KOMBËTARE NGA...

TIRANË Ministrja e Arsimit dhe Sportit Besa Shahini ka reaguar pas protestës së maturantëve për provimin e letërsisë që sipas tyre nuk ishte sipas udhëzimeve...

BOTA