16 C
Shkoder, AL

LEZHË, KOPSHTI “BESËLIDHJA” PAS 5 VITESH ME GODINË TË RE

Prej 5 vitesh, rreth 150 femije te kopshtit “Beselidhja” ne qytetin e Lezhes ishin te akomoduar ne katin e trete te konviktit te shkolles...

SHQIPËRIA RREZIKON TË BOSHATISET NË 70 VITE, 2000 KËRKESA NË MUAJ PËR AZIL

Pavarësisht refuzimeve të shumta sërish shumë të rinj shqiptarë kërkojnë të sigurojnë një vend në vendet e BE. Sipas ekspertëve, nëse do të ruajnë...

MALI HEBE, FSHATI QË KA MBETUR ME 150 BANORË

Prej tre dekadash fshtrat vijojnë të braktisen nga banorët për shkaqe nga më të ndryshmet .Por situata shqetësuese është për shkak të braktisjes nga rinia....

“VARFËROHEN” FAMILJET E PASURA, RRISIN SHPENZIMET PËR USHQIME, I ULIN PËR RESTORANTE MË 2018

Familjet e pasura shqiptare, 20 përqindëshi më të ardhurat më të larta, i ka limituar shpenzimet për hotele dhe restorante etj., më 2018 në...

SHKODËR, SINDIKATA: PAGA E PENSIONISTËVE QESHARAKE

Në Shkodër, një ndër qarqet me nivelin më të lartë të varfërisë vendimi nga qeveria e cila disa herë ka deklaruar për rritjen e...

SHQIPËRISË DHE EUROPËS PO I SHTOHEN PLEQTË, NË 10 VITE KA 22% MË SHUMË...

Tetori nisi me ditën ndërkombëtare të të moshuarve, numri i të cilëve, si pasojë e procesit të plakjes së popullsisë po rritet me shpejtësi. Vetëm...

SHQIPTARËT ME ZEMRËN MË TË DOBËT, SHIFRAT ALARMANTE TË VDEKJEVE NGA SËMUNDJET KORONARE

Më shumë se gjysma e vdekjeve gjatë vitit të kaluar në Shqipëri kanë ardhur si rrjedhojë e problemeve me zemrën. Sipas INSTAT, në vitin...

STUDIMI, “FAMILJET E VARFËRA SHUMË PAK LEKË PËR ARSIM”

Familjet e varfra në Shqipëri janë të destinuara të mbesin të tilla për shkak se të gjitha burimet financiare i përdorin për t’u ushqyer...

BOSTANI KALBET NË ARA, FERMERËT E LEZHËS: PO FALIMENTOJMË

Çmimi i ulet dhe mungesa e tregut per shitjen e bostanit i ka demtuar rende fermeret ne Torovice te Lezhes. Njeri nga fermeret tregon...

SHKODËR, ROMËT DHE EGJIPTIANËT DUAN STREHIM E PUNËSIM

Strehimi dhe papunësia mbeten ende problemet më të mëdha të komunitetit rom pavarësisht të gjitha politikave sociale të hartuar për ta. E nëse në...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA