28 C
Shkoder, AL

SENAD HALLUNI PRANË EMËRIMIT DREJTOR I MATERNITETIT

Materniteti i qytetit te Shkodres duket se do te kete nje drejtues te ri.Sipas burimeve te brendshme ai do te jete mjeku gjinekolog Senad Halluni emri i te cilit kohet e fundit eshte perfolur se tepermi.Nga po te njejtat burime mesohet se vendimi per emerimin e tij ka mberritur kete te merkure nga ministria e shendetesise. Duke qene se materniteti ka perpara jo pak sfida per te qene ne nivelin qe kerkohet, aq me teper ku ai mbulon me sherbime te gjithe veriun e Shqiperise mendohet qe ne krye te tij te jete nje drejtues me eksperience dhe i tille eshte mjeku Halluni i cili para dy vitesh ka qene ne krye te spitalit rajonal te shkodres.

“RËNDËSIA E MBROJTJES SË MJEDISIT”

Zyra e Bashkimit Europian në Shkodër ka hapur dyer për nxënësit e shkollës 9 vjecare Lucë Agraja në njësinë administrative të Dajcit, ku në focus të takimit kënë mjedisi.

SHKODËR, FSHATI I “HARRUAR” I NJËSISË RRETHINA

Edhe pse jetojnë jo më shumë se 10 km larg qytetit të Shkodrës afro 1000 banorë në fshatin Bardhanjor në njësinë administrative Rrethina thonë...

POSTA SHKODËR, RRITET NUMRI I SHËRBIMEVE ONLINE

Posta Shqiptare dega Shkoder ka bere te mundur dixhitalizimin e pjeses me te madhe te sherbimeve qe orfon.

“SFIDAT E PSIKOLOGUT DHE PUNONJËSIT SOCIALË NË QARKUN E SHKODRËS”

Të pranishëm psikologë e punonjës socialë.

SHKODËR, 8 VITE QË NUK LËVIZ NGA SHTRATI

Ky është Basri Pashaj, 58 vjecari nga qyteti i Shkodrës. Ai vuan pasojat e një dëmtimi të ndodhur në punë prej 20 vitesh. Për...

BIXHOZI, GRUAJA NGA PUKA PAS DIVORCIT IA DOLI E VETME

Për 6 vite me radhë Tereza Gjeçaj, një vajza nga Puka pasi u martua me bashkëshortin e saj nga Durrësi u detyrua të durojë...

25 VITE ME “BIJAT E DASHURISË HYJNORE”

 Ishte vitii larget 1868 kur në Vienë të Austrisë në Franciska Lechner themeloi kongregaten e motrave “Bijat e dashurisë Hyjnore”.

video

“TË DREJTAT E GRAVE NË NIVEL LOKAL”

“Të kërkojmë të drejtat tona” ky ka qenë fokusi I takimit në prag të ditës ndërkombëtare të gruas “Ne jemi këtu për të na...

“FRPD” DHURON GJAK

TË RINJTË DEMOKRATË I BASHKOHEN NISMËS. Forumi Rinor i Partise Demokratike ne shkoder I eshte bashkuar dhurimit te gjakut ne diten boterore te talasemise. Sekretari i PërgjithshëmI ketij forumi Denis fani shprehet se dhurimi i gjakut per kete kategori te semuresh eshte shenja me e mire e humanizmit per qytetaret shkodrane.

Na ndiqni

76,967FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA