21 C
Shkoder, AL

“3 DHJETORI”, FËMIJËT ANGAZHOHEN NË DITËN E SINDROMËS DOWN

Në kuadër të 21 marsit, Ditës Ndërkombëtare të personave me Sindromën Down, shkolla speciale “3 Dhejtori” në qytetin e Shkodrës ka angazhuar nxënësit e saj me vizatime dhe punime në letër.

25 VJETORI I SEMINARIT NDËRDIQEZAN NË SHKODËR

25 vite me pare do te rihapej ne Shkodër seminari Nderdioqezan ne Shkoder, ku do te pergatitesh brezat e ardhshem te meshtarise dhe sherbimit fetar ne Shkoder dhe ne mbare shqiperine.

HOTI : I/3 E HAPËSIRAVE TË GJELBËRTA ËSHTË BETONIZUAR

AMBASADA FRANCEZE DHE UNIVERSITETI I SHKODRËS FORUM QYTETAR MBI NDRYSHIMIN KLIMATERIK Ambasada e Francës në Shqipëri dhe Universiteti i Shkodrës “Luigj Gurakuqi”, me mbështetjen e Aleancës Franceze të Shkodrës, bashkëpunimit teknik gjerman nëpërmjet GIZ dhe QJQ-ve ambientaliste Aaarhus dhe Eko Mendje, organizuan kete te premte një Forum Qytetar mbi temën e ndryshimit të klimës.

FAMILJA ZEFI: POLICIA NA KËRCËNON ME JETË

I BËJNË PRESIONE QË TË TËRHEQIN PADINË NË PROKURORI. Babai i tre fëmijëve në vend që të gjejë mbrojtje në dyert e policisë duhet të përballet me presionin e uniformave blu. Bashkëshortja e Helidon Zefit është goditur disa herë por policia hesht. Historia nisi kur vëllai i Helidonit nisi të merrej me aktivitet kriminal dhe ky i fundit iu drejtua uniformave blu.

“BASHKIA TË MOS SHKOJË TEK ROMËT VEÇ PËR VOTA”

“DAR”: FËMIJËT ROM NUK PO MBËSHTETEN NGA BASHKIA PËR ARSIMIM. Bashkia Shkodër nuk ka mundësuar as transportin falas e as ushqimin falas për fëmijët rom të cilët po shkollohen në kopshtet dhe shkollat e qytetit.

FSHATI “MESJETAR” BLERAN, 25 VITE ASNJË INVESTIM

 Fshati “Bleran” vetëm 5 km larg Shkodrës ka 25 vite që nuk ka njohur asnjëfarë investimi si në infrastrukturë ashtu edhe në rrjetin e ujit të pijshëm

SHKODËR, INVALIDËT PA MBËSHTETJE

Edhe pse prej shumë kohësh personat me aftësi të kufizuar kërkojnë të drejtat e mohuara në qytetin e Shkodrës, sërish kjo situate nuk ka...

MARSHIM SENSIBILIZUES “JO SHFRYTËZIMIT TË FËMIJËVE NË PUNË”

“Jo shfytëzimit të fëmijëve në punë” është marshimi sensibilizues që u zhvillua në qytetin e Shkodrës në kuadër të një projekti të financuar nga Bashkimi Europian dhe që zbatohet nga Save The Children në partneritet me organizatën “Gruaja në Zhvillim”.

ANNA FOUNDATION ME FËMIJËT E KOPSHTEVE

Festat e fundvitit, kane nje kryefjale te tyren, pikërisht fëmijët. Në këtë kuadër Anna Foundation, ka mbledhur fëmijët e kopshteve të qytetit te Shkodrës ne një aktivitet festiv por edhe me shume dhurata.

KUÇI: NË BASHKI RRITEN KËRKESAT PËR SHËRBIMET PUBLIKE

Reforma e re territoriale ka shtuar ndjeshëm kërkesat e qytetarëve për shërbimet publike. Përgjegjësi i këtyre shërbimeve në bashkinë Shkodër Fatbardh Kuçi e pohon një fakt të tillë.Bashkia Shkodër shprehet Kuçi duhet që në mënyrë shumë të shpejtë të ketë gati projektet që mund të sjellin zhvillimin e ish-komunave që tashmë janë pjesë e kësaj bashkie.

Na ndiqni

73,519FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA