19 C
Shkoder, AL

TENSIONI I LARTË U DJEG PAJISJET ELEKTRONIKE

Dhjetra familje në një bllok pallatesh në afërsi të ish-Fushës së Druve në Shkodër, pjesë e unazës lindore, prej muajsh vuajnë problemin e tensionit të lartë të energjisë. Si pasojë e tij, këtyre të fundit u janë prishur pajisjet elektrike, duke filluar nga lavatriet, televizorët, kompjuterët, etj.

“RADIO 28-ta”

NXËNËSIT KRIJOJNË RADIO BRENDA AMBJENTEVE TË SHKOLLËS. Shkolla e mesme 28-nentori ka vendosur te materializoje atë çka mësojnë ne teori ne lende te ndryshme ne shkolle, për ketë arsye nxehësit maturante me ndihmën e mësuesve dhe me mbështetjen e drejtorisë se shkollës kane realizuar nje projekt per krijimin e radios se shkollës, “radio 28-ta”. 

BUJQËSIA NË RRETHIN E SHKODRËS, NJË MORI PROBLEMESH

 Bujqesia është sektori më i nëpërkëmbur dhe në këtë drejtim asnjë qeveri në këto 25 vite nuk ka bërë asgjë, vetëm se kanë abuzuar me fondet e destinuara për fermerët e rrethit të Shkodrës.

KIE I KËRKON SHQIPËRISË MBYLLJEN E SPITALEVE PSIKIATRIKE

Komisionerja për të Drejtat e Njeriut në Këshillin e Europës, Dunja Mijatovic bëri publik të enjten raportin e saj të monitorimit për Shqipërinë, i...

VUKA: S’KAM INFORMACION PËR HELMIMIN ME GAZ

PËRGJEGJËSI I ARSIMIT NË BASHKI FLET PËR NGROHJEN NË SHKOLLA E KOPSHTE.Përgjegjësi i Zyrës së Arsimit në Bashkinë Shkodër Lodovik Vuka lidhur me problemet që ka shkaktuar ngrohja me gaz në kopështin “Ali Laçej” thotë se nuk ka informacion.

LEZHË, FAMILJA KAÇI MES SËMUNDJES DHE VARFËRISË

Shtëpi pa dyer dhe dritare, mure te mykura, frigorifer i boshatisur dhe fëmijë autik që flejnë në tokë.Kjo është gjendja migjenjane e familjes Kaci...

ME ÇFARË DO TË NGROHEN SHKODRANËT KËTË DIMËR

Me nisjen e stinës së dimrit tashmë në çdo shtëpi ndjehet edhe nevoja e ndezjes së ngrohjes.

OJF-TË TAKIM ME MEDIAT NË SHKODËR MBI SHËNDETIN RIPRODHUES

Qendra Shqiptare per Popullsine dhe Zhvillimin  dhe qendra Rinore Troktije te mundesuara nga UNFPA, organizuan ne kuader te Dites Boterore te Kontracepsionit nje takim me perfaqesues te medias qe operon ne qarkun e Shkodres.

SHKODËR, INVALIDËVE TË PUNËS I HIQET ND/EKONOMIKE

Skema e re e ndihmës ekonomike e cila ka filluar të zbatohet në Janar 2018 ka përjashtuar mijëra familje në cdo qark të vendit,...

JETIMËT KUNDËR ZHVENDOSJES QË PRITET T’I BËJË BASHKIA

 6 jetimë që ndodhen tek konvikti pas shkollës së muzikës pritet që nga aty të dërgohen tek konvikti “Safet Spahia”.

Na ndiqni

73,417FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA