24 C
Shkoder, AL

FËMIJËT ROM E EGJIPTIAN, NË RRËNOJA PËR KAFSHATËN E BUKËS

Kanë lënë shkollën sepse nuk mund të sigurojnë bukën e gojës. Prishja e ndërtimeve apo gërmadhat kudo në qytet janë një shans i mirë për ta dhe drita jeshile për të siguruar mbijetesën për jo më shumë se 2-3 ditë. Kjo është situata e fëmijëve të komunitetit rom dhe egjiptian që në mes të ditës gjenden duke gërmuar në rrënojat që la IKMT pasi prishi objektet në afërsi të stadiumit.

DËMSHPËRBLIMET, TË PËRNDJEKURIT: PD PËRGJEGJËSE

 Të përndjekurit e Shkodrës mbeten skeptikë për dëmshpërblimet e premtuara dhe që vit pas viti u janë vonuar.

PUNËSIMI, REZULTATE 2 HERË MË TË LARTA

MEHMETAJ: KA VENDE TË LIRA PUNE NË BIZNESIN FASON QË REFUZOHEN .

PANAIRI I BASHKËNGJITET FESTIMEVE

PRODHIME VENDASE, BIO DHE ARTIZANALE SHQIPTARE .Panairi i prodhimeve artizanale i eshte bashkangjitur festimeve dhe aktiviteteve te shumta qe Bashkia e Shkodres ka realizuar ne kuader te festave te fundvitit. Vete prodhuesit dhe tregtaret tregojne se qytetaret kane interes per blerjet e fundvitit.

ISH-TË PËRNDJEKURIT, KËST TJETËR PËR FAMILJARËT

Ministria e Financave ka akorduar së fundmi edhe këstin e 2 të dëmshpërblimeve për kategorinë e familjarëve të ish-të përndjkurve.

ZGJEDHJET, SHKODRA NGJYROSET NË “KUQ E BLU”

NJË “PËRDHOSJE” E NJË QYTETI TË TRADITËS NGA PARTITË POLITIKE. Shkodra mëngjesin e sotëm ështe zgjuar e ngjyrosur, jo nga ngjyrat, por nga flamujt e partive politike, te cilet e kane kthyer cdo cep te shkodres ne nje arene force, kush vendosur me shume flamuj duke harruar ndoshta me pa te drejte se shkodranet e kane flamurin e tyre, e kane flamurin e qe I perfaqeson ate te Bashkise se Shkodres.

FAMILJA SHPUZA PREJ 3 VITESH NË PRITJE TË TAPISË

Familja Shpuza ne qytetin e Shkodres, prej disa vitesh eshte ne pritje ten je dokumenti të pronësisë, të tapisë së asaj banese me shume sesa 100 vjecare, por dyerve te institucioneve te shtetit ne Tirane dhe ne Shkoder, ato nuk kane marre ende nje zgjidhje. Ne nje gjendje te veshtire, pasi banesa e amortizuar rrezikon ti shembet mbi koke e me pas pergjegjesia e ketyre institucioneve do te jete disa fish me e madhe.

MODA E PALESTRAVE/ SHQIPTARËT SHKOJNË MË SHUMË PËR T’U DUKUR, OBEZITETI NË RRITJE

Shqiptarët e duan të bukurën po aq sa duan të ‘shesin’ mend. Bizneset kryesore në Tiranë pohojnë se femrat që frekuentojnë palestrën janë në...

15 FAMILJE RREZIKOJNË TË MBESIN JASHTË

 familje në afërsi të ish-artistikes në Shkodër rrezikojnë të mbeten në qiell të hapur.

RRUGA “ZABELEJ” PREJ VITESH E AMORTIZUAR

Prej vitesh rruga Zabelej në qytetin e Shkodrës është e amortizuar.

Na ndiqni

77,205FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA