23 C
Shkoder, AL

BY PASS-i MBETET VEPRA E SHËMTUAR E SHKODRËS

By Pass-i i Shkodrës mbetet ende një prej veprave më të shëmtuara momentalisht që ka qyteti.

BASHKIA LARGON KABLLOT, DËMTOHET RËNDË BIZNESI

MOSMARREVESHJET MES PALËVE, DËMTOJNË ATO QË PAGUAJNË. Ishte ky fillimi I nje aksioni pa paralajmerim jo per firmat private, por per biznesin e cili me shume se kushdo tjeter, bien viktime e mos bindjes se firmave private dhe institucioneve me njera tjetren.

“MARSHIMI DREJT TARABOSHIT”

TË RINJ SHKODRANË, VIZITOJNË NGA AFËR RESURSET E SHKODRËS.Te vizitosh resurset e Shkodres ne nje menyre mjaft te vecante eshte edhe ajo e te udhetuarit me bicikleta. Eshte ky organizimi I rradhes qe ka ftuar te gjith qytetaret te marrin pjese duke mos u ndalur tek mosha apo profesioni etj .

“BASHKË KUNDËR KANCERIT TË GJIRIT”

RAMA: DUHET TË LUFTOJMË BASHKË NDAJ KËSAJ BETEJE. Diagnostikimi në kohë i kancerit të gjirit, ndihmon edhe në trajtimin më efikas të sëmundjes. Ndaj i gjithë theksi gjatë muajit tetor është vënë në sensibilizimin e grave dhe të gjithë shoqërisë për të kryer kontrollet dhe depistimet.

DITA BOTËRORE KUNDËR PUNËS SË FËMIJËVE

Në kuadër të 12 Qershorit, Ditës Botërore Kundër Punës së Fëmijëve, pranë Qendrës Komunitare “Për familjen” nr.5, u organizua aktiviteti ndërgjegjësues për mbrojtjen e...

GJYKATA EUROPIANE LEJON DEPORTIMIN E AZILKËRKUESVE

Gjykata Europiane lejon deportimin e azilkërkuesve

SHTËPIA E TË MOSHUARVE PROBLEME ME NGROHJEN

GUSHTA: JEMI NË BISEDIME PËR VENDOSJEN E PANELEVE DIELLORE. Pas rikonstruksionit te ambjenteve fizike te godines se shtepise se te moshuarve duket se nje problematike tjeter shume madhore dhe ende e pazgjidhur eshte ajo e ngrohjes.

200 FAMILJE NË LAGJEN “FERMENTIM” PREJ 20 VITESH PA UJË TË PIJSHËM

 200 familje në lagjen “Fermentim” në periferi të Shkodrës, prej rreth 20 vitesh nuk kanë ujë të pijshëm dhe kanalizime ujrash të bardha e të zeza.

TË USHQEHESH SI NË MESJETË!

Ujra te zeza, mbeturina dhe tezga te grisura , eshte ky mjerimi qe flet qarte ne tregjet e Shkodres.

“KRISHTLINDJE NË QYTETIN TIM”, NË FAMULLINË SHKODËR

 Nata e dytë "Krishtlindje në Qytetin tim", u zhvillua në oborrin e famullisë së Shën Shtjefnit.

Na ndiqni

77,009FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA