33 C
Shkoder, AL

FËMIJËT NËN MOSHËN 14 VJEÇ NDALOHEN TË HYJNË NË SALLAT E INTERNETIT

Në sallat e internetit apo lojërat online nuk do të lejohen të futen më fëmijë nën 14 vjeç të pa shoqëruar nga prindi. Në çdo...

LIGJI I RI/ NDRYSHIMET, NDIHMA EKONOMIKE KUSH E PËRFITON DHE SI BËHET APLIKIMI

Kuvendi miratoi të enjten ligjin e ri të asistencës sociale, i cili parashikon konsolidimin e tre programeve të mbrojtjes sociale.Ky ligj ndikon drejtpwrswdrejti personat...

E KISHTE HUMBUR NË 1997, SHQIPTARI SHEH KËMBËN E PRERË NË PAKETË CIGARESH

Një 60 vjeçar shqiptar është habitur kur pa se këmba e tij e prerë ishte përdorur në një paketë cigaresh pa lejen e tij. Shqiptari...

GOLEM ,BURRI QË MBAN FSHATIN ME UJË TË PIJSHËM

Të gjithë e kujtojnë Fadilin , banor I fshatit Golem të Shkodrës I cili vitin e kaluar u bë personazh mediatik për shkak të...

VIJON EKSODI MASIV I SHQIPTARËVE, DYFISHIM LEJESH GJATË 2018

Tashmë jo vetëm si azilantë, shqiptarët po ikin edhe si të punësuar. Gjatë 2018-s janë dhënë 9,288 leje qëndrimi nga vendet e Bashkimit Europian...

KE: ASISTENCA NË SHQIPËRI NËN KUFIRIN E SKAJSHËM TË VARFËRISË

Matja e varfërisë në Shqipëri është e diskutueshme për shkak të statistikave të mangëta, por Komisioni Europian duke ju referuar Bankës Botërore raportoi se,...

SHQIPËRIA MË E SHTRENJTA NË RAJON, SHQIPTARËT “LUFTË” PËR MBIJETESË

Shqipëria dhe Mali i Zi kanë kostot e jetesës më të larta në rajon. Të dhënat për 6 muajt e parë të vitit 2019...

EMIGRACIONI, BANKA BOTËRORE: NGA SHQIPËRIA DO IKIN EDHE 280 MIJË PERSONA DERI NË 2050

Së paku deri më vitin 2050 shqiptarët që do të emigrojnë do të jenë në nivele shumë më të larta se ato që do...
video

SHËNGJIN, MUSHKONJAT “SULMOJNË” PUSHUESIT

Në plazhet e Lezhës ndryshe nga viti i kaluar këtë sezon turistik mushkonjat janë kthyer në shqetësim serioz për pushuesit. Pushuesit në Shëngjin flasin...

TË PËRNDJEKURIT, TRASHËGIMTARËT PËRFITUES TË DËMSHPËRBLIMIT

Deri në datën 27 shtator, trashëgimtarët e një numri të konsiderueshëm të ish-të përndjekurve politikë nga regjimi komunist kanë afat për të sjellë dokumentat...

Na ndiqni

79,002FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA