20 C
Shkoder, AL

DE BIASI KOMENTON SHKARKIMIN E PANUCCI-T, ZBULON NJË PRAPASKENE

Shkarkimi i Christian Panucci-t nga federata shqiptare e futbollit ka bërë jehonë në Itali ku thuajse është pasqyruar në të gjithë mediat sportive. Për të...

BASKET MESHKUJ, DRAMATIKE NDESHJA VLLAZNIA-TEUTA 88-89

Vllaznia dhe Teuta në basketboll për meshkuj kanë zhvilluar një ndeshje dramatike mes tyre. Është dashur koha shtesë për të vendosur fituesin. Në 5 sekondat...

BASKET FEMRA,VLLAZNIA FITON NDAJ ELBASANIT

Vllaznia në basketboll për femra ka marrë një fitore të rëndësishme ndaj Elbasanit në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit "Qazim Dervishi". Vajzat kuqeblu...

SHQIPERIA NUK I THYEN TURQIT, KUQEZINJTE MUNDEN 0-2

Shqipëria ka marrë një humbje ndaj Turqisë. Skuadra kuqezi është thyer 2-0 nga ekipi i Senol Gunesh, që ka triumfuar në “Loro Boriçi” në...

PANUÇI PARA SE TË SHKARKOHEJ: JENI NJË SHTET QË BËNI CIRK

Federata shqiptare e futbollit ka shkarkuar trajnerin e kombëtares Christian Pannuçi duke ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me teknikun italian. Humbja e kuqezinjve me Turqinë nuk...

HUMBJA ME TURQINË, LOJTARËT: ISHIM PA FAT

LOJTARËT E KOMBËTARES SHQIPTARE PAS HUMBJES 0-2 ME TURQINË NË SHKODËR U SHPREHËN SE SKUADRA E TYRE ISHTE E PAFAT PËRBALLË TURQËVE. MEGJITHATË PËR DISA...

FSHF SHKARKON TRAJNERIN E KOMBËTARES CHRISTIAN PANUCCI

Federata Shqiptare e Futbollit njofton zyrtarisht shkarkimin e trajnerit Christian Panucci. Ndeshja me Turqinë mesa duket ishte testi i fundit dhe humbja ka sjellë dhe...

KRISTIAN PANUCCI JUSTIFIKOHET: KËTA LOJTARË KAM

Trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, italiani Kristian Panucci, është shprehur pas ndeshjes se ekipi luajti me dy fytyra në pjesën e parë dhe të...

ZBULOHEN FORMACIONET ZYRTARE, PANUCCI BEFASON ME ZGJEDHJET E TIJ

Janë publikuar formacionet zyrtare të takimit të parë kualifikues në “Loro Boriçi” mes Shqipërisë dhe Turqisë. Tekniku kuqezi, Christian Panucci i ka besuar eksperiencës,...

PRAGNDESHJA SHQIPËRI-TURQI, SHKODRA MBUSHET ME FLAMUJ

Ndeshja Shqipëri-Turqi ka shtuar lëvizjen në qytetin e Shkodrës. Kudo rrugët janë mbushur nga flamuj kuq e zi dhe simbolet të tjera duke i...

Na ndiqni

70,854FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA