BËMË BABA TË TË NGJAJ! 19-VJEÇARI “MERR” MAKINËN E LEGJENDËS MICHAEL SCHUMACHER

Djali i Michael Schumacher ka kujtuar legjendën duke pozuar në makinën që i solli famën ndërkombëtare, Ferrari F1. Adoleshenti që po ndjek hapat e të...

FITOI BOTËRORIN ME FRANCËN, ARRESTOHET PORTIERI LORIS

Portieri i Totenhemit dhe i Franëcs, Hugo Loris, është arrestuar ditën e sotme nga policia londineze, pasi është kapur duke i dhënë makinës i...

TRONDITET FUTBOLLI ITALIAN, NJË FUTBOLLIST INFEKTOHET ME CORONAVIRUS

Coronavirusi është kthyer tashmë një kërcënim apsolut në Itali pasi ka marr jetën e 14 personave. Sipas “La Nazione”, virusi vdekjeprurës, ka infektuar një futbollist...

INAUGUROHET KOMPLEKSI SPORTIV “LICI”

Kompleksi sportiv “Lici” është risia më e re e sportit në qytetin e Shkodës. Një investim që kap shifra të mëdha vjen në një hapësirë prej 2500 metrash katror. “Lici” është një kompleks sportiv, i cili është çertifikuar nga FIFA, me rregulla dhe vijëzime të dy fushave si të futsallës me dimensione 40 me 20 metër. Inaugurimi zyrtar është bërë pasditen e së enjtes, me një numër të madh të ftuarish.

ISUF ISUFI, JEP DORËHEQJEN

PAS VENDIMIT TË KËSHILLIT, BASHKIA E VETME DREJTUESE

MOMENTE TMERRI PËR KLUBIN GJERMAN, RRUFEJA GODET AVIONIN

Momente paniku për gjigantin e futbollit gjerman, Hertha Berlin. Avioni me të cilin po udhëtonte skuadra kryeqytetase u godit nga një rrufe gjatë kthimit nga...

FESTUAN USHTARAKISHT NDAJ SHQIPËRISË E FRANCËS, UEFA DËNON TURQINË

UEFA ka gjobitur Federatën Turke të Futbollit pas festës me nderim ushtarak të kombëtares së futbollit në dy ndeshjet kualifikuese të Euro 2020. Kombëtarja turke,...

STATUJA E ZLATAN IBRAHIMOVIC SHEMBET NË TOKË, HULIGANËT I SULMOJNË DHE SHTËPINË

Zemërimi ndaj sulmuesit të ri të Milanit, Zlatan Ibrahimovic ka kapur kulmin. Statuja e 38-vjeçarit, ndërtuar në Mamo është shembur në tokë nga disa persona...

“BOTËRORI 2018”, SHKODRA ËSHTË GJERMANE

Të gjithë e njohin Shkodrën si një qytet sportdashës por kur vjen puna tek preferencat për skuadrat e huaj tashmë Shkodra është kthyer si...

MEDIAT ITALIANE KONFIRMOJNË INTERESIN PËR HYSAJN, MBROJTËSI I NAPOLIT DREJT KRYEQYTETIT TË ITALISË

Burime të reja së fundmi mbështesin idenë se Elseid Hysaj në merkaton e janarit do të largohet nga Napoli. Futbollisti dhe herë pas here...

BOTA