LIGA E KAMPIONEVE, NIS FAZA E GRUPEVE ME GOLA DHE SPEKTAKËL

Nis me spektakël faza e grupeve e Uefa Champions League.  Spikati mbi të gjitha supersfida e grupit D Manchester City vs Juventus, teksa italianet morën një fitore shumë të rëndësishme 2 me 1 në transferte. Finalistet e edicionit të fundit, të ndihmuar nga një lojë tejet racionale dhe një super Bufon morën maksimumin përballe një ekipi që konsiderohej favorite në pragsfide.

DËSHTON ASAMBLEJA E VLLAZNISË

 Asambleja e parashikuar për t’u diskutuar në mbledhjen e këshillit bashkiak ka dështuar për shkak të mungesave nga ana e këshilltarëve.

VLLAZNIA, MIQËSORJA E DYTË NË “LORO BORIÇI”

Vllaznia pas ndeshjes miqësore të zhvilluar disa ditë më parë me skuadrën e B-s ku edhe fitoi thellësisht me rezultatin 7-1 tashmë ka gjetur një tjetër skuadrë për të zhvilluar ndeshjen e rradhës. Më herët mendohej se kundërshtarët e dytë të ekipit shkodranë do të ishte Mornar Bar i Malit të Zi e cila është një skuadër që operon në Ligën e Dytë por mesa duket dy ekipet nuk kanë gjetur akordin mes tyre. Kështu kuqeblutë janë vënë në lëvizje dhe kanë gjetur një tjetër alternativë dhe do të realizojnë miqësoren e rradhës e cila do të realizohet me skuadrën e Tërbuni të Kreshnik Krepit takim ky që do të zhvillohet ditën e premte në orën 14:00 në stadiumin “Loro Boriçi”.

VLLAZNIA NDAJ LACIT DO TË LUAJË NË KRUJË

DREJTUESIT NUK PAGUAJNË DOT KOSTON E LARTË TË “QEMAL STAFËS”. Vllaznia do të luajë ditën e shtunë ndaj Laçit, në stadiumin Kastrioti në Krujë. Ky është vendimi më i fundit, ndonse u prit që skuadra shkodrane ti zhvillonte dy takimet e saj në stadiumin “Qemal Stafa”. Ky ndryshim ka ardhur në ditët e fundit, teksa drejtuesit e Vllaznisë pas bisedës që kanë patur me drejtues të stadiumit nuk kanë rënë dakort për anën financiare.

KUR DO TË JETË GATI STADIUMI I KUKËSIT, INVESTIM 5 MILIONË EURO PËR 8...

Punimet në stadiumin "Zeqir Ymeri" të qytetit të Kukësit, vijojnë me ritme të larta. Fusha por edhe i gjithë impianti janë shndërruar në një...

PËRCAKTOHEN ARBITRAT PËR ÇEREKFINALET, SURPRIZË NË URUGUAI-FRANCË

Të premten dhe të shtunën do të zhvillohen çerekfinalet e kampionatit Botëror. Ndërkaq FIFA ka përcaktuar dhe gjyqtarët që do të arbitrojnë në këtë...

VOLEJBOLL FEMRA,”VLLAZNIA “HUMB NE SHKODER

Skuadra e Vllaznise ne volejboll per femra eshte eleminuar pothuajse nga Kupa e Shqiperise ne turin kualifikues. Vajzat shkodrane humben 1-3 brenda ne shtepi ndaj...

NDËRPRITET STËRVITJA E VLLAZNISË SHKAK KËRCËNIMET

Te klubi i Vllaznisë janë rikthyer presionet dhe kërcënimet. Sot, për shkak se situata ka dalë jashtë kontrrolit, klubi shkodran ka ndërprerë seancën stërvitore. Burime...

NUK KA SURPRIZA NË GRUPIN E, BRAZILI E ZVICRA KALOJNË NË RAUNDIN TJETËR

Brazili dhe Zvicra kanë marrë pikë të rëndësishme për fatet e saj, në ndeshjet e xhiros së tretë në grup, pikë këto që i...

KËSHILLI NUK MIRATON KONTRATËN PËR STADIUMIT

Këshilli bashkiak i Shkodrës nuk ka miratuar marrëveshjen për rikonstruksionin e stadiumit “Loro Boriçi” me federatën shqiptare të futbollit. Këshilltari i FRD Fatlum Nurja e quajti diskriminuese.

BOTA