26 C
Shkoder, AL

PERFUNDON SHQIPERI- ISLANDE 4-2

Ekupi perfaqesues i Shqiperise ka zhvilluar ne Elbasan Arena ndeshjen me Islanden e vlefshme per EURO 2020. Pjesa e pare e takimit perfundoi 1-0 per...

PERFUNDON PJESA E PARE SHQIPERI-ISLANDE 1-0

Kastriot Dermaku, i cili zëvendësoi Mërgim Mavrajn këtë ndeshje ka shënuar përballë Islandës. Kur pritej të shënohej një gol nga sulmuesit tanë, vjen pikërisht...

PUBLIKOHEN FORMACIONET, SHUMË NDRYSHIME NË RADHËT E SHQIPËRISË

Kombëtarja shqiptare pret Islandën mbrëmjen e sotme në "Elbasan Arena", në kuadër të takimit të gjashtë kualifikues të Euro 2020. Takimi i vlefshëm për grupin...

VLLAZNIA FEMRA NË SFIDË HISTORIKE, HYRJA FALAS NË STADIUM

Vllaznia në futboll për femra ka zhvilluar stërvitjen e fundit përpara ndeshjes së rëndësishme që do të ketë në ligën e kampioneve me Fortuna...

RAMA ZBRET NË FUSHË, FJALËT QË U THA KUQEZINJVE PARA NDESHJES ME ISLANDËN

Pak orë para ndeshjes që mbrëmjen e sotme Shqipëria do të zhvillojë përballë Islandës, kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takim me ekipin kombëtar...

215 FORCA GATISHMËRI PËR SHQIPËRI-ISLANDË, POLICIA: NDALOHEN SHISHET ME TAPË DHE ÇELËSAT NË STADIUM

Policia ka zbardhur planin e masave për mbarëvajtjen e ndeshjes ndërkombëtare të futbollit ndërmjet Shqipërisë dhe Islandës. Policia ka marrë një sërë masash organizative...

META KËSHILLON TIFOZËT: MOS U MËRZISNI ME KOMBËTAREN SE EDHE BRAZILI HUMBI 7-1, UNË...

Kombëtarja është në tranzicion dhe Presidenti kërkon që të mos kritikohet për humbjen në Francë, por të mbështetet sonte në ndeshjen përballë Islandës në...

GABIME AMATORESKE NË MBROJTJE, SHPRESAT KUQEZI MUNDEN NGA AUSTRIA

Vazhdojnë paraqitjet e dobëta të kombëtares U-21 të Shqipërisë në eliminatoret e kampionatit europian të vitit 2021. Shpresat kuqezi kanë larë duart me kualifikimin që...

TRAJNERI REJA: KUALIFIKIMI VARET NGA REZULTATI ME ISLANDËN

Shqipëria do të kërkojë të rikthehet te fitorja ndaj Islandës, pas humbjes zhgënjyese ndaj Francës me rezultatin 4-1. Trajneri i Kombëtares, Edi Reja, doli...

REJA LE JASHTË MAVRAJ, NDAJ ISLANDËS ME SHUMË NDRYSHIME NË FORMACION

Ndryshime në formacion për atë që Edi Reja e ka cilësuar si ndeshjen më deçizive të Shqipërisë në fushatën eliminatore të Euro 2020. Trajneri...

Na ndiqni

79,546FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA