FUSHË PAINTBALL-I PËR HERË TË PARË NË SHKODËR

Qytetit të Shkodrës prej 3 ditësh I është shtuar një zonë e re sportive, ndryshe nga të tjerat. Arvid Faci është I riu shkodran,...

“BOTËRORI 2018”, SHKODRA ËSHTË GJERMANE

Të gjithë e njohin Shkodrën si një qytet sportdashës por kur vjen puna tek preferencat për skuadrat e huaj tashmë Shkodra është kthyer si...

DJALOSHI NGA SHTOJI I RI SHPALLET PORTIERI ME I MIRE NE MILANO

Klevis Hoti, nje djalosh me enderr per tu bere portieri me i mire ne bote e ka nisur me se miri endrren e tij.Klevisi...

KORONAVIRUSI FSHIN NGA HARTA E FUTBOLLIT KLUBIN ME 140 VITE HISTORI!

Dy ditë pas Lokerenit në Belgjikë, koronavirusi ka shkaktuar një tjetër viktimë. Rhyl FC, skuadër e kategorisë së dytë uellsiane dhe me 140 vite...

DEL RAPORTI : JA SA VLEN K.F VLLAZNIA

Bashkia Shkoder ka publikuar propozimin qe do i dergohet Keshillit Bashkiak Shkoder lidhur me percaktimin e vleres se shoqerise per efekt te shitjes ne...

SHKODËR, KAMPIONATI I SHAHUT

Këtë të hënë në ambientet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve në Shkodër është zhvilluar Kampionati i Shahut. Ky aktivitet, edhe këtë vit ka përfshirë...

MEDIAT ITALIANE KONFIRMOJNË INTERESIN PËR HYSAJN, MBROJTËSI I NAPOLIT DREJT KRYEQYTETIT TË ITALISË

Burime të reja së fundmi mbështesin idenë se Elseid Hysaj në merkaton e janarit do të largohet nga Napoli. Futbollisti dhe herë pas here...

BIZI PËR SHPUZËN: HEDH BALTË, PËRBALLJE NË GJYKATË

Ish-futbollisti dhe trajneri i Vllaznia U-17 Brikeno Bizi i ka kthyer përgjigje akuzave të lëshuara ndaj tij dhe akademisë nga menaxheri i futbollit Luan...

VLLAZNIA PAS 57 VITESH BIE NGA SUPERIORJA

Dhe tortura merr fund .Vllaznia bie Në kategorinë e parë. Shkodranëve nuk u shërbyen 5 gola të shënuar ndaj kampionëve pasi rivalja e saj...

REAGIMI I BASHKISË SHKODËR LIDHUR ME DEKLARATAT E TRAJNERIT TË VOLEJBOLLIT ARTAN KALAJA

Në fillim te çdo sezoni sportiv, me propozim te Sport Klub Vllaznia lidhen kontratat e trajnerëve për çdo disiplinë sportive. Të gjithë trajnerët e Sport...

BOTA