26 C
Shkoder, AL

SITUATA KAOTIKE E VLLAZNISË

“STAR SPORT” PËRCJELLË ZHVILLIMET E FUNDIT SPORTIVE.Emisioni sportiv, “Star Sport”  është fokusuar tek situata aktuale e Vllaznisë duke u  ndalur në shtyrjen e mbledhjes së radhës të Këshillit Bashkiak, dhe kthimin e këshillit në një arenë politike.

FSHF, SHULKU: S’KA ZGJEDHJE TË REJA, AS DËNIM PËR SKËNDEBREUN

Ilir Shulku, Sekretari i Përgjithshëm i FSHF, i ftuar në emisionin “Zona Gol” në Supersport sqaroi edhe njëherë kthimin e vendimeve të Asamblesë së...

VLLAZNIA, DREJTUESIT NË VËSHTIRËSI PËR TË GJETUR LOJTARË

Vllaznia por edhe shumë skuadra të tjera në kategorinë superiore kanë mbetur të zhgënjyera sepse mesfushori Marko Çetkoviç ka vendosur të firmosë një kontratë me Sarajevën në Bosnje Hercegovinë.

VLLAZNIA NË PRITJE TË NJË MIQËSOREJE…

Ekipi i Vllaznisë është duke vazhduar përgatitjet në Ulqin, për të qenë gati për pjesën e mbetur të Superiores. Nga sa bëhet me dije ekipi i Ernest Gjokës është duke u stërvitur në mënyrë intensive me dy seanca stërvitore në ditë, duke bërë që futbollistët të marrin ngarkesë maksimale. Stafi i ekipit i kanë kushtuar një vëmendje të veçantë përshtatjes së Xhevahir Sukajt dhe mbrojtësit Sedat Berisha, me pjesën tjetër të ekipit duke qënë se janë dy afrimet e reja në skuadrën kuqeblu.

BOTËRORI 2018/ KUALIFIKOHET KOLUMBIA DHE JAPONIA, KARTONAT SKUALIFIKOJNË SENEGALIN

Kolumbia dhe Japonia janë dy skuadrat e kualifikuara për në raundin tjetër të Kupës së Botës Rusi 2018. Kolumbianët mposhtën me shifrat minimale 1-0 Senegalin...

GJOKA: VLLAZNIA BËRI MË TË MIRËN E MUNDSHME

Vllaznia është eleminuar në takimin ndaj Tiranës për në Kupën e Shqipërisë edhe pse takimi është mbyllur 1-0 në favor të Vllaznisë.

NGA VAR-I TE ELIMINIMI I GJERMANISË, FAZA E GRUPEVE NË SHIFRA DHE KURIOZITETE

Me përfundimin e fazës në grupe, botërori “Rusi 2018” do të bëjë një ditë pushim, para se të vijojë me takimet e fazës së...

BASKETBOLL, VLLAZNIA FITON NDESHJEN E PARË NDAJ TIRANËS

KUQEBLUTË TIRUMFOJNË NDAJ TIRANËS 74-66, SKUADRA PRITET ME FESTIME NË SHKODËR. Ekipi i Vllaznisë në Basketboll për meshkuj ka arritur të fitojë ndeshjen e parë në finale të kampionatit ndaj Tiranës. Kuqeblutë të drejtuart tashmë nga trajneri malazez, Darko Vujaçiç kanë fituar me rezultain 74-66. Kjo fitore është shumë e rëndësishme për vetë rëndësinë e përballjeve që rregulloja përcakton pesë takime.

YLLI HOXHA, FIRMOS PËR DY VITE ME VLLAZNINË

Pas akordit te arritur tre dite me pare me drejtuesit e klubit,mesfushori kosovar Yll Hoxha mesditen e se henes ka firmosur edhe kontraten me kuqeblute .

TIFOZI I SËMURË, SHTYHET NJË NDESHJE NË ANGLI

Gjendja shëndetësore e një tifozi ka detyruar zyrtarët e Kategorisë së Tretë në Angli të shtyjnë takimin mes Barnsley dhe Burton Albion. Gjithçka ka ndodhur...

Na ndiqni

76,928FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA