PSG KËRKON TA MBAJË IKARDIN, POR I UL ÇMIMIN ARGJENTINASIT! TOPIN TANI E KA...

Interi bën gati merkaton në dalje dhe veç Lautaro Martinezit, që po lakohet shumë ditët e fundit për një kalim të mundshëm te Barcelona,...

MJEKU I VLLAZNISË: ASNJË EKIP NUK PLOTËSON KRITERET

Vllaznia dhe gjitha skuadrat e tjera shqiptare kanë nisur stërvitjet pas dy muajsh nderprerje si shkak i COVID-19. Mjeku i Vllaznisë Zyhdi Çoba shprehet...

RIKTHIMI I SUPERLIGËS, DUKA ËSHTË I BINDUR: NGA E HËNA STËRVITJE NË GRUP, FUTBOLLI...

Nuk ka ende një përgjigje zyrtare nga qeveria, por Armand Duka është I bindur se futbolli shqiptar do të rikthehet në fushë më 3...

FSHF NË TELASHE, AUTORITETI I KONKURRENCËS NIS HETIMIN PËR TË DREJTAT TV DHE ÇMIMET...

Ndërkohë që Federata Shqiptare e Futbollit është e përqëndruar për të rifilluar me çdo kusht kampionatin, Autoriteti i Konkurrencës ka nisur një hetim ndaj...

FSHF VENDOS DATËN PËR RIFILLIMIN E SEZONIT, I KALON “TOPIN” QEVERISË

3 qershori është data e fiksuar nga FSHF për rifillimin e sezonit. Në këtë përfundim kanë dalë pas mbledhjes që Federata zhvilloi me dhjetë...

SINJAL I QARTË PËR TË ARDHMEN E KAMPIONATIT: FSHF MBLEDH NESËR PRESIDENTËT E KLUBEVE

Pas takimit të sotëm me përfaqësues të Komitetit Teknik të Ekspertëve, që ishte i dyti i këtij niveli për FSHF-në në prizmin e rifillimit...

BAJERNI I MYNIHUT PËLQEN NELSON SEMEDON, POR E TREMB ÇMIMI I KARTONIT

Jo vetëm Leroi Sane. Bajerni i Mynihut po punon për të blerë edhe një anësor të djathtë dhe drejtori sportiv Hasan Salihamixhiç, ka gjetur...

DUKA: FALENDEROJMË QEVERINË PËR INJORIMIN QË NA BËRI NË PERIUDHËN E PANDEMISË

Sot mbahet Asambleja e Zakonshme e FSHF-së në një mënyrë të pazakontë për shkak të koronavirusit. Ishte presidenti i federatës Armando Duka, i cili...

COVID-19, RIFILLIMI I KAMPIONATIT, MBLIDHET ONLINE ASAMBLEJA E PËRGJITHSHME E FSHF-SË

Covid-19 ka prekur në themel botën e futbollit duke vënë në pikëpyetje vazhdimësinë në këtë sezon por edhe duke ndryshuar në mënyrë drastike rregullat...

ORËT DHE DITËT E ARDHSHME VENDIMTARE, SERIA A NË PRITJE TË VENDIMIT TË RËNDËSISHËM

Orët dhe ditët e ardhshme do të jenë shumë të rëndësishme për futbollin italian dhe Seria A, që është në pritje të vlerësimeve të...

BOTA