20 C
Shkoder, AL

FUTBOLLISTI QË KA LINDUR MË SHUMË FËMIJË SE SA KA BËRË GOLA PËR 6...

Tre fëmijë nga tri gra të ndryshme, të gjithë të lindur brenda një periudhe 6 javore. Babai i treshes së të vegjëlve, është futbollisti,...

KRYETARI I KUVENDIT MOTIVON KOMBËTAREN: PREMIO 1 MILIONË EURO PËR EURO2020

Përpos kualifikimit historik, futbollistët e kombëtares së Kosovës do të mbushin edhe xhepat nëse presin një biletë për në Euro2020. Premtimi ka ardhur nga kryetari...

ERMIR LENJANI: ME LOT NË SY IKI NGA KOMBËTARJA, SA TË JETË PANUÇI NUK...

Ermir Lenjani largohet nga kombëtarja shqiptare e futbollit. Lojtari i njohur ka vendosur që të mos pranojë të grumbullohet më për ngjyrat kuqezi, pasi trajneri...

STRAKOSHËN E LË AVIONI, PANUCCI E LË JASHTË GRUMBULLIMIT

Thomas Strakosha nuk do të luajë dy ndeshjet kualifikuese të Kombëtares për “Euro 2020”, ndaj Turqisë dhe Andorrës, pasi nuk mundi dot të bashkohet...

DHUNA NUK I NDAHET SUPERIORES, GODITET SULMUESI I TIRANËS

Nuk kanë fund aktet e dhunës në futbollin shqiptar. Rasti i radhës është shënuar në stadiumin "Redi Maloku". Episodi është regjistruar në fundin e takimit...

PANUCCI SHPRESË PËR FITORE ME TURQINË: DUAM TË PREKIM SËRISH EVROPIANIN

Trajneri i Kombëtares shqiptare Christian Panucci ka dalë në një konferencë për shtyp para ndeshjes me Turqinë, në kuadër të eleminatoreve Euro 2020. Ai ka...

VOLEJ, FITOJNË EKIPI I MESHKUJVE DHE FEMRAVE TË VLLAZNISË

Vllaznia në volejboll për meshkuj ka marrë një fitore të rëndësishme në këtë javë. Shkodranët në përballjen e luajtur në palltin e sportit “Qazim...

VLLAZNIA FITON 1-0 KRYENDESHJEN ME DINAMON

Vllaznia ka fituar 1-0 me Dinamon në kryendeshjen e luajtur në Kategorinë e Parë. Kuqeblutë me këtë fitore thellojnë në 11 pikë diferencën me Erzenin...

BASKET, VLLAZNIA HUMB ME GOGA BASKET NË TRANSFERTË

Vllaznia në basketboll pë meshkuj ka humbur ndeshjen e radhës ndaj Goga Basket. Në takimin e zhvilluar në Durrës Goga Basket fitoi 106-77 ndaj Vllaznisë...

SHQIPËRI-TURQI, MIJËRA TIFOZË TURQ DREJT SHKODRËS

Më 22 mars në “Loro Boriçi” të Shkodrës, Shqipëria do të presë Turqinë në sfidën e parë zyrtare të vlefshme për Euro 2020. Entuziami...

Na ndiqni

70,854FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA