21 C
Shkoder, AL

VLLAZNIA DY JAVË NË DISPOZICION PËR RIKUPERIME

SKUADRA KA NJË SHORT TË VËSHTIRË LUAN ME TEUTËN E TIRANËN. Vllaznia do të ketë dy javë kohë në dispozicion për shkak te ndeshjes së kombëtarës shqiptare për të rikuperuar lojtarët e dëmtuar.

META DEKORON ME TITULL “FLAMURTARIN” E LAVDISHËM QË MPOSHTI “BARCELONËN”

U zhvillua pasditen e sotme në pallatin “Petro Marko” në Vlorë, ceremonia e dekorimit nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta, të ekipit...

DEMAJ MEDALJE ARI NE SHKUP

Turneu ndërkombëtar "Gongu i Artë" që u zhvillua për dy ditë me radhë në Shkup të Maqedonisë është mbyllur  me sukses për boksierët e kombëtares shqiptare. Albi Sorra dhe Alban Beqiri kanë qenë boksierët e parë që kanë marrë medaljet e arta. Interesante edhe finalja e peshës 91 kg ku shkodrani Kristian Demaj pas fitores një ditë më parë ndaj një boksieri bullgar, në finale është ndeshur me një maqedonas.

CUNGU: VLLAZNIA MERITOI FITOREN

Trajneri i Vllaznisë Armando Cungu pas barazimit të arritur ndaj Skenderbeut vlerëson lojën e ekipit të tij dhe se skuadra shkodrane sipas teknikut Cungu tregoi kujdesin e duhur për mos të pësuar një humbje.

QRIMAJ I PESTI NE BOTERORIN E PESHENGRITJES

Shkodrani garoi në baterinë B në peshën 77 kilogram. Pretendimet e Qerimaj ishin për medalje por duke patur parasysh kohën e pakët të stërvitjes për shkak të problemeve që kishte edhe vendi i pestë është një rezultat pozitiv pavarësisht se Erkandin gjithnjë jemi mësuar ta shohim në piedestal.

RAINERI KRITIKON SPECIALISTËT SHKODRANË

ITALIANI DEL KUNDËR TË GJITHËVE PËR OPINIONET NË EMISIONET SPORTIVE. Trajneri i Vllaznisë, Baldo Raineri ka dalë haptazi kundër të gjithëve në konferencën e tij për shtyp pas ndeshjes me Apoloninë. Më shumë se sa komentet vflen të dëgjohet ajo çfarë italiani ka shrpehur për media. Çfarë bëri Flamurtari, fitoi 1-0 minus 13-të, çfarë bëri Apoloni, minus 17-të. E them këtë për të ftuarit tuaj që vijnë në emisione në qoftëse kanë për të thënë diçka.

VLLAZNIA E PAFAT NDAJ KAMZËS

Ndeshja më emocionuese e kësaj jave është ajo ndërmjet Vllaznisë dhe Kamzës. Shkodranët dhe kamzalinjtë luftojnin për mbijetesë, vendasve i bënte punë vetëm fitorja,...

ADA ME NDRYSHIME TË REJA, KËRKON TË KAPËRCEJË VËSHTIRËSITË

 Skuadra e Adës së Velipojës do të vazhdojë që të drejtohet nga trajneri shkodran Ilir Dibra.

PREMIER LEAGUE, MANCHESTER UNITED NUK DI TË FITOJË

Manchester United nuk di të fitojë. “Djajtë e Kuq’ janë ndaluar në shtëpi duke barazuar pa gola përballë Newcastle. Ekipi i drejtuar nga Van Gal arriti që të krijonte disa raste për shënim, por para portës mungoi finalizimi i saktë nga Runi, Mata dhe pjesa tjetër e ekipit.

LICI: VLLAZNIA NUK VODHI ASGJË PËRBALLË PARTIZANIT

 “Vllaznia nuk vodhi asgjë përballë Partizanit në fundjavë dhe e meritoi barazimin”.

Na ndiqni

72,150FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA