29 C
Shkoder, AL

PËRMBYSJE SHKODRANE, SHQIPËRIA E FEMRAVE I JEP LEKSIONE MAQEDONISË SË VERIUT

Javë për kornizë për kombëtaren shqiptare të futbollit. Pas triumfeve të kombëtareve të meshkujve, si ajo A dhe U-21, fitore ka arritur edhe kombëtarja...

SHQIPËRIA MPOSHT MOLDAVINË 2-0

Kombëtarja shqiptare e futbollit është rikthyer te fitorja. Me rezultatin 2-0, kuqezinjtë e drejtuar nga Edi Reja mposhtën Moldavinë në stadiumin ‘Elbasan Arena’.Ndeshja u...

PERFUNDON NE “ELBASAN ARENA “SHQIPERI-MOLDAVI 2-0

Në "Elbasan Arena" u luajt takimi kualifikues i grupit H të Euro 2020 mes Shqipërisë dhe Moldavisë. Kuqezinjtë kërkojnë që të harrojnë sa më shpejt...

REJA,”NDRYSHIM”SKEME DHE EMRA TË RINJ NË FORMACIONIN ZYRTAR

Janë publikuar formacionet e takimit të "Elbasan Arenës" mes Shqipërisë dhe Moldavisë. Tekniku Edi Reja i ka qëndruar besnik formacionit të takimit ndaj Islandës, duke...

HYSAJ: PO NISIM GJITHÇKA NGA ZERO, TIFOZËT TË NA JAPIN ZEMËR

Së bashku me trajnerin e Kombëtares Edy Reja, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Moldavinë ka folur edhe kapiteni Elseid Hysaj. Mbrojtësi i cili...

‘NUK MERITUAM TË HUMBISNIM KUNDËR ISLANDËS’, TRAJNERI REJA: NDAJ MOLDAVISË DO TË KETË NDRYSHIME

Në prag të ndeshjes me Moldavinë trajneri i Kombëtares Edy Reja dhe kapiteni Elseid Hysaj folën për mediat në konferencë për shtyp fillimisht duke...

UEFA MERR VENDIMIN, NDRYSHOJNË PËRFITIMET E KOMBËTAREVE TË LIGËS SË KOMBEVE

Kur kanë mbetur për tu zhvilluar fazat gjysëmfinale të kompeticionit më të ri të saj, Liga e Kombeve, UEFA ka njoftuar se do të...

KËPUTI LIGAMENTET, NEYMARR RREZIKON TË MBYLL KARRIERËN

Katër javë për tu rikthyer në fushë. Është ky verdikti i stafit mjekësor të Brazilit, i cili ka konstatuar se dëmtimi i Neymar i...

HAZARD ZYRTARISHT LOJTAR I REAL MADRID

Eden Hazard zyrtarisht është futbollist i Realit të Madridit. Lajmi është dhënë nga vetë klubi madrilen në faqen zyrtare, ku ndër të tjera thuhet se...

KOMBËTARJA NË ISLANDË, TEKNIKU REJA KËRKON PIKË NË DEBUTIM

Me temperatura dukshëm më të ulëta se ato që i rezervoi Shqipëria dhe përgatitjet në Frankfurt, kombëtarja shqiptare e futbollit i ka mbyllur kolaudimet...

Na ndiqni

76,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA