25 C
Shkoder, AL

AKADEMIA, VLLAZNIA U-19 DËSHTON SËRISH

KUQEBLUTË BARAZOJNË 1-1 ME ELBASANIN, LËSHOJNË KREUN .Ekipi U-19 i Akademisë së Vllaznisë, ka bërë një tjetër hap fals, duke barazuar dhë në ndeshjen e radhës ndaj Elbasanit 1-1. Kuqeblutë nuk kanë arritur dot të merrnin një fitore duke lëshuar kreun e renditjes së përgjithshëm.

BASKETBOLL, VLLAZNIA- SIGAL PRISHTINA TË MARTEN

PARKETI SHFAQ SËRISH PROBLEME, KUQEBLUTË NUK STËRVITEN.Skuadra e Vllaznisë në Basketboll  për meshkuj është duke realizuar përgatitjet e fundit për ndeshjen e radhës në Ligen Ballkanike ndaj Sigal Prishtina që do të zhvillohet ditën e martë në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”. Për këtë sfidë ka folur dhe trajneri Bledar Gjeçaj.

PESHËNGRITJE, LUSHI KAMPION KOMBËTAR PËR TË RINJ

I RIU SHKODRAN PREMTON TË TJERA MEDALJE NË 2015-en.Peshëngritësi shkodran, Emanuel Lushi ka arritur të shpallet kampion në kampionatin kombëtar për të rinj në peshën 62 kg të zhvilluar në Tiranës.

VLLAZNIA SIGURON MBIJETESEN NDAJ ELBASANIT

KUQEBLUTË FITOJNË ME REZULTATIN 1-4. Skuadra e Vllaznia ka arritur një tjetër fitore të rëndësishme ndaj Elbasanit. Kuqeblutë kanë shënuar katër gola, kundrejt një të kundërshtarit duke marrë tri pikë shumë të rëndësishme për klasifikimin e përgjithshëm.

VOLEJBOLL, VLLAZNIA KALON SKËNDËRBEUN

KUQEBLUVE U DUHEN PËRFORCIME NË MERKATON E JANARIT.Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj ka arritur të fitojë pa shumë probleme, ndaj ekipit të Skëndërbeut. Takimi është zhvilluar në pallatin e sportit “Qazim Dervishi”.

REALI BARAZON REKORDIN E BARCELONËS

LJAJIÇ SHPËTON ROMËN, BARAZIM I VUAJTUR NDAJ SASSUOLOS Cristiano Ronaldo bëri gjithçka në fitoren 3-0 të Real Madrid ndaj Celta Vigo në stadiumin Santiago Bernabeu të shtunën në mbrëmje. 

BASKETBOLL, VLLAZNIA HAP FALS ME TIRANËN

KUQEBLUTË MUNDEN 87-75, JANË NË VENDIN E DYTË.Ekipi i Vllaznisë në Basketboll për meshkuj nuk ka mundur dot të ruajë ecurinë e rezultateve pozitive, duke humbur në ndeshjen më të rëndësishme të sezonit.

FUTBOLL FEMRA, VLLAZNIA KAMPIONE DIMRI

VAJZAT KUQEBLU FITOJNË 6-0 NDAJ KUKËSIT. Ekipi i Vllaznisë në futboll për femra ka kaluar pa asnjë problem, rivalin e drejtpërdrejtë për titull kampion, Kukësin. Vajzat shkodranë kanë fituar me rezultatin 6-0, duke qenë kështu të vetme në krye të klasifikimit të përgjithshëm.

BOKS, DEMAJ PRO NDRYSHIMEVE NË FEDERATË

BOKSIERI SHKODRAN I FTUAR NË EMISIONIN “JAVA SPORT”.Boksieri i Vllaznisë,  Christian Demaj është pro ndryshimeve në Federatën Shqiptare të Boksit. Ai ka qenë i ftuar në emisionin, “Java Sport” ku ka folur qartësisht se çfarë do të ishte e mirë për boksin shqiptar.

RAINERI: NDAJ ELBASANIT VETËM PËR FITORE

KUQEBLUTË DHE DEJTUESIT BESOJNË TEK SUKSESI.Vllaznia nuk do të jetë e kënaqur vetëm me një barazim në ndeshjen ndaj Elbasanit. Këtë e ka pohuar trajneri Baldo Raineri  një ditë përpara ndeshjes. Në konferencën për shtyp, Raineri është shfaqur  i qetë dhe optimist.

Na ndiqni

74,730FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA