16 C
Shkoder, AL

SERBI – SHQIPERI, “FLAMURI” NDËRPRET NDESHJEN

SHENJA DHUNE NDAJ LOJTARËVE, KUQEZINJTË NUK LEJOJNË PËRBALTJEN E FLAMURIT. Ndeshja Serbi-Shqipëri që në fillimin e saj u pa se do të ishte e tensionuar. Himni ynë kombëtar u vërshëllye gjatë nga tifozët serbë, të cilët vijuan më pas me sharje në kor ndaj shqiptarëve. Ky presion i madh ndikoi edhe te lojtarët vendas, të cilët mesa duket morën zemër nga kjo eufori e tepruar e tifozëve dhe bënë disa ndërhyrje tepër të ashpra ndaj lojtarëve tanë2 rastet e Canës dhe Mavrajt, në minutat e 35’ dhe 38’, e agravuan situatën te tifozeria serbe, e cila filloi të hidhte në fushë sende të forta dhe fishekzjarre.

ISLANDA E MREKULLUESHME, MUND EDHE HOLANDËN

ITALIA ZHGËNJEN POR FITON NË FUND NDAJ MALTËS.Islanda nuk është më një surprizë. Në kualifikueset e Brazil 2014 ata ishin në grup me kombëtaren shqiptare, së bashku me Zvicrën dhe Norvegjinë dhe arritën fazën e play-off-it, por nuk ia dolën të shkonin më tej.Ndërsa pas 3 ndeshjeve eliminatore të Euro 2016, Islanda kryeson në një grup të vështirë me  pikë të plota dhe me një golavarazh fantastik 8-0. 

KUQEZINJTË, SOT KRYELARTË KUNDËR SERBISË

DE BIASSI: E VËSHTIRË POR DO LUAJMË PËR FITORE.Duket një atmosferë pozitive në përfaqësuesen kuqezi në prag të ndeshjes së shumëpritur ndaj Serbisë. 

BASKETBOLL, VLLAZNIA NISET DREJT PRISHTINËS

KUQEBLUTË DO TË LUAJNË NDESHJEN E PARË TË LIGËS BALLKANIKE.Ekipi i Vllaznisë në basketboll për meshkuj është nisur ditën e hënë drejt Kosovës, pikërisht në Prishtinë për ndeshjen e parë të ligës Ballkanike.

KOMBËTARJA SHQIPTARE MBËRRIN NË BEOGRAD

EKIPI SHOQËROHET NËN MASA TË RREPTA SIGURIE . Kombëtarja shqiptare ka mbërritur mesditën e sotme në Beograd, për të nisur përgatitjet për ndeshjen e së...

VOLEJBOLL, VLLAZNIA E NIS ME HUMBJE

KALAJA: NUK JEMI AMBJENTUAR AKOMA, VETËM 1 JAVË STËRVITJE. Ekipi i Vllaznisë në volejboll për meshkuj e ka nisur me humbje sezonin e ri.

FEMRA, VLLAZNIA FITON 3-0 NDAJ THE DOOR

"JUBAN-DANJA" GOLEADË NDAJ BILISHTIT, FITON 14-2. Ka vijuar me javën e dytë kampionati kombëtar i futbollit të femrave.

PËRFAQËSUESJA,SERBËT NUK GARANTOJNË SIGURINË

KTHENI BILETAT, ASNJË TIFOZ SHQIPTAR S’KALON KUFIRIN. Serbia duket se është e vendosur të mos lejojë tifozët shqiptarë të shkelin në tokën e saj për të përcjellë ndeshjen kualifikuese të 14 tetorit.

KAMPIONATI BOTËROR I BODYBUILDING PËR FEMRA

DORINA MEMA RRËMBEN KUPËN E FITNESS. Kampionati Kombëtar i Bodybuilding në Shqipëri u zhvillua në 4 tetor ku e veçanta e tij ndryshe nga vitet e tjera ishte pjesëmarrja e femrave. Modeleja e fitness-it Dorina Mema ishte një prej 5 femrave të tjera që merrnin pjesë në këtë kampionat.

KUQEBLUTË, DY PROVA PËR RIKUPERIM

VLLAZNIA NË FUNDJAVË DY MIQËSORE NDAJ ADËS DHE TËRBUNIT.Pavarësisht ndërprerjes së kampionatit për shkak të ndeshjeve të përfaqesuesve, Vllaznis do të vijojë të mbajë ritmin pasi ka planifikuar të zhvillojë dy ndeshje miqësore. Kështu, duke u nisur nga programi stërvitor i javës që ëshëtë publikuar nga ana e trajnerit Raineri, konstaton se të premten dhe të shtunën do të organizohen dy ndeshje miqësore. Të premten pritet që kuqeblutë të luajnë me Adën ndërsa të shtunën me Tërbunin.

Na ndiqni

71,958FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA