18 C
Shkoder, AL

OKB: ASAD DHE ISIS PERDOREN ARME KIMIKE

Një ekip hetuesish ndërkombëtarë dolën në përfundimin se regjimi i Bashar al Asad dhe Shteti Islamik kryen sulme me armë kimike në Siri gjatë viteve 2014 dhe 2015

TURNEU MBARËKOMBËTAR I NOTIT, 300 NOTARË NGA TREVAT SHQIPTARË GARUAN NË QYTETIN E DURRËSIT

Me rekorde dhe rezultate të shkëlqyera u mbyll Kampionati Mbarëkombëtar i Notit për të rinj dhe të rritur që zhvilluar në pishinën e Durrësit “Taq Dafa”, ku morën pjesë 300 spotistë nga 21 ekipe pjesëmarrëse.

SHQIPËRIA BËN HISTORINË, NUK ËSHTË NJË ËNDËRR

 Bënë historinë. Nuk është një ëndërr.

VOLTANA ADEMI REAGON VETËM NËPËRMJET FACEBOOK

Këtë të premte pas insistimit të gazetareve për të ditur se çfarë po ndodh aktualisht dhe çfarë masash po merren për Vllazninë kryetarja e...

SHKODËR, KAMPIONATI I SHAHUT

Këtë të hënë në ambientet e Qendrës Kulturore të Fëmijëve në Shkodër është zhvilluar Kampionati i Shahut. Ky aktivitet, edhe këtë vit ka përfshirë...

ATLETIKA RIKTHEHET ME NJË TURNE NDËRKOMBËTAR

Atletika shqiptare do të presë këtë javë turneun ndërkombëtar të atletikës, që do të mbahet në pistën e stadiumit kombëtar ‘Elbasan Arena’. 140 sportistë nga...

ADA-KASTRIOTI 1-5, KRUTANËT FITOJNË PA VËSHTIRËSI

 Ada e Velipojës ka humbur 1-5 ndaj ekipit të Kastriotit në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi” në Shkodër.

VLLAZNIA NË KORÇË PËR RINGRITJE

DREJTUESIT QETËSOJNË GJAKRAT, FALIN LOJTARËT E DËNUAR. Vllaznia do të luajë një transfertë shumë të vështirë ndaj Skendërbeut ditën e shtunë. Pas tre humbjeve radhazi, një ndaj Laçit, e dy ndeshje brënda në “Loro Boriçi” me Partizanin e Mamurrasin, pritet që skuadra të tregojë një tjetër paraqitje.

NOJER PËR ELEMINIMIN E GJERMANISË: NUK MERITONIM ASGJË MË SHUMË, ISHIM PATETIKË

Kapiteni Manuel Nojer pranon se Gjermania nuk meritonte më shumë nga ajo që mori në Rusi. “Thjesht nuk e meritonim. Në të tria ndeshjet...

RUSI 2018/DY NGA PRETENDENTËT KRYESORË PËR TROFEUN, FRANCA E ARGJENTINA ZBRESIN SOT NË FUSHË

Dita e tretë e Kupës së Botës është paksa e veçanta pasi në të janë programuar për t’u luajtur 4 ndeshje. Sot do të...

Na ndiqni

73,698FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA