27 C
Shkoder, AL

TIRANA-VLLAZNIA, RIANERI SHKON PËR FITORE

SKUADRA DO TË KËRKOJË  KTHESEN E SHUMË PRITUR.Vllaznia ka udhëtuar drejt Durrësit, ku është akomoduar atje, një ditë para ndeshjes me Tiranën, e vlefshme për javën e 12 të kategorisë superiore.

EUROPA LEAGUE, BARAZON INTERI DHE FIORENTINA

NAPOLI, TOTENHEM E BESHIKTASHI FITOJNë ME LEHTëSI.Europa Lige kompeticioni i dytë më i rëndësishëm në Europë për klube, ka dhënë të tjera emocione. Skuadra italiane e Interit, vijon me krizën që tashmë e ka pushtuar jo vetëm në Serinë A, por dhe në ndeshjet europiane.

TË SHTUNËN, KËSHILLI VENDOS PËR VLLAZNINË

AKOMA MBETET E PAQARTË E ARDHMJA E SKUADRËS.Ditën e shtunën Këshilli i Bashkisë së Shkodrës, do të marrë vendimet për të ardhmen e skuadrës së Vllaznisë. Më në fund, është vendosur një datë e cila do të zgjidhë situatën e klubit shkodran.

CHAMPIONS, 4 EKIPET KALOJNË MË TEJ

HUMBET CITY MESI BARAZON RAULIN.Bajerni i Mynihut, Porto, PSG dhe Barcelona janë 4 skuadrat e tjera që kanë siguruar kualifikimin që në ndeshjet e katërta në grupe, ndërkohë që me dy golat e tij në portën e Ajaksit, Lionel Messi e çon në 71 numrin e golave të shënuar në Champions,

CHAMPIONS, E MËRKURA PREMTON SËRISH GOLA

TË MËDHATË SYNOJNË KUALIFIKIMIN E METEJSHËM.Ndeshjet e së mërkurës në Champions League mund të përfundojnë pa shumë surpriza, duke i dhënë nga një biletë kualifikuese për në raundin e 1/8-ave edhe 5 ekipeve të tjera, veç Realit dhe Dortmundit që kaluan për më tej gjatë së martës. 

CHAMPIONS, JUVENTUSI RIFUTET NË GARË

REALI E DORTMUND KALOJNË  NË 1/8-AT .Edhe pse me vështirësi Juventusi arriti të mposht grekët e Olimpiakosit në fushën e tij me rezultat 3-2, duke hedhur një hap të rëndësishëm për kalimin e grupit në Champions League. Të besuarit e Massimiliano Allegri-t e nisën mirë ndeshjen, duke kaluar në avantazh me anë të Andreal Pirlos në minutën e 21-të, por vetëm 3 minuta më pas Alberto Botia barazoi shifrat për Olimpiakosin, pjesa e parë do të mbyllej me këtë rezultat.

VLLAZNIA NDAJ KASTRIOTIT PËR FITORE

SKUADRA SYNON KTHESEN NË NDESHJEN E KUPËS .Të mërkuren Vllaznia do të udhëtojë drejt Krujës për ndeshjen e radhës në turin e Kupës së Shqipërisë.

CHAMPIONS LEAGUE, SONTË RIKTHEHEN EMOCIONET

REALI  PRET LIVERPULIN, JUVES I DUHET FITORJA.Rikthehet sot në mbërmje “Champions League” dhe një nga ndeshjet kryesore është përballja mes Realit të Madridit dhe Liverpulit. Skuadra e Brendan Rodgers do të paraqitet në "Santiago Bernabeu" pasi ka fituar vetëm një nga katër ndeshjet e fundit që ka zhvilluar në të gjitha veprimtaritë, ndërkohë që Reali i Madridit me një fitore përballë Liverpulit

ZGJIDHJET KONKRETE PËR SITUATEN E VLLAZNISË

“STAR SPORT” PËRCJELLË ZHVILLIMET E FUNDIT SPORTIVE.Emisioni sportiv, “Star Sport”  është fokusuar tek situata aktuale e Vllaznisë duke u  ndalur në propozime konkrete dhe nismat që janë duke u ndërmarrë për zgjidhjen e situatës.

AKADEMIA VLLAZNIA, VIJON ME FITORE TË DYFISHTË

KUQEBLUTË  FITOJNË NË TRANSFERTË NDAJ SHKENDISË SË DURRËSIT. Dy moshat e Akademisë së Vllaznisë vijojnë të ruajnë rezultatet pozitive.

Na ndiqni

77,344FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA