12.1 C
Shkoder, AL

VLLAZNIA B E NIS ME FITORE KAMPIONATIN NE KATEGORINE E DYTE

Vllaznia B e nis me fitore kampionatin ne kategorine e dyte.

“LORO BORIÇI” MERR PAMJEN E TIJ, NE SHKURT INAGURIMI

Stadiumi Loro Borici, nga dita ne dite po merr pamjen e plote te tij. Edhe pse ne nje mot jo te favorshem, firmat e ndertimit kane vijuar punen ne impiantin sportiv ne Shkoder, per te bere ate gati ashtu sic eshte premtuar ne prag te muajit Shkurt 2016.

SHQIPËRI – ZVICËR, KY PRITET TË JETË FORMACIONI

Gianni De Biasi, trajneri i Shqipërisë, në ndeshjen ndaj Zvicrës pritet të luajë me sistemin 4-5-1.

LIGJI I SPORTIT, PRESIDENTI I FSHF NË KOMISION

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka, ka qenë i pranishëm në debatin e zhvilluar në komisionin parlamentar, “Për edukimin dhe mjetet e informimit publik”, në lidhje me ndryshimet në ligjin për sportit.

MERKATO E JANARIT TEK VLLAZNIA

Vllaznisë I ka mbetur edhe një ndeshje për të mbyllur sezonin e sivjetshëm në Kategorinë Superiore e më pas ekipi shkodranë të gjithë foksuin do ta ketë tek merkato e janarit. Deri më tani shumë emra janë përforlur portalet on-line si afrime të mundshme pranë ekipit kuqeblu. Pero Pejiç, Xhevahir Sukaj, Ndriçim Shtubina e ndonjëtjetër janë disa nga emrat që citohen si mundësi që mund të bëhen pjesë e Vllaznisë por deri më tani akoma nuk është dhënë ndonjë emër konkret.

KËPUCA E ARTË: MESSI FORCON POZITAT MES PRETENDENTËVE…

Fale golit vendimtar te shenuar ndaj Atletico Madrid, argjentinasi i Barcelones, Lionel Messi, ka perforcuar pozitat mes pretendenteve ne klasifikimin e deritanishem per fitimin e Kepuces se Arte 2016/17 me 40 pike.

BOKS, KUALIFIKUESET E OLIMPIADËS, GJONI: KUSHTE SKANDALOZE

Shqipëria do të marrë pjesë në Turqi në një turne të rëndësishëm në boks që është kualifikues për lojërat olimpike të Brazilit.

PREFEKTI “MBYLL” SYTË, FIRMOS PARATË E VLLAZNISË

Vllaznia, stafi dhe lojtarët mund të marrin frymë lirisht. Prefekti i qarkut Shkodër Paulin Radovani ka firmosur vendimin e këshillit bashkiak për rialokimin e fondeve çka do të thotë transformim i një shumë prej 19.3 milion lekësh nga programi i investimeve publike tek ai i sportit dhe konkretisht për llogari të klubit të futbollit Vllaznia.

“STAR SPORT”, ALUDIME PËR ALEANCA NË SUPERLIGË

 Aleancat mes ekipeve të Superligës janë rikthyer sërish për t’u diskutuar në futbollin shqiptar.

BRUNO KOLA ÇIKLISTI MË ASPIRATA TË MËDHA

Rreth një javë më parë ishte pjesëmarrës në “rrethin çiklistik junior” , i pari i këtij lloji zhvilluar në Shqipëri I cili u zhvillua në katër etapa tre nga të cilat janë fitura nga çiklisti shkodran I Vllaznis Bruno Kola.

Na ndiqni

72,010FansaPëlqeje
2,720NdjekësitNdjek
179NdjekësitNdjek
0AbonentëAbonohu

BOTA